Berlinale i filmy z unijnymi pieniędzmi

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 10:57
Ponad 1,7 mln euro wynosi łączna kwota dofinansowania unijnego przyznanego filmom pokazywanym w różnych sekcjach tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie.
Audio
  • Berlinale i filmy z unijnymi pieniędzmi (EuranetPlus - Unia kultury/ Trójka)
Film Pokot powstał na podstawie książki Olgi Tokarczuk. Główną rolę zagrała w nim Agnieszka Mandat
Film "Pokot" powstał na podstawie książki Olgi Tokarczuk. Główną rolę zagrała w nim Agnieszka MandatFoto: mat. prom. Next-film

Jedną z takich produkcji jest "Pokot" Agnieszki Holland. O pomyśle na film sama reżyserka opowiadała w Trójce. "Pokot" będzie walczył o Złotego Niedźwiedzia. Zakończenie festiwalu i rozdanie nagród już w najbliższy weekend.

Więcej na ten temat usłyszeć można w nagraniu audycji, w której mówiliśmy też m.in. o Tunezji i Izraelu, które dołączyły do programu Kreatywna Europa.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
17.02.2017
Godzina emisji:
9.44

ei/mk

Czytaj także

Dobre wiadomości w świecie kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 20:00
- Mamy dobre informacje dotyczące tańca współczesnego. Pochodzą z platformy Aerowaves, która promuje tę dziedzinę sztuki. Wśród najlepszych choreografów z całej Europy jest Polka, Renata Piotrowska - mówi prowadzący, Jan Niebudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znak Dziedzictwa Europejskiego dla Łodzi lub Westerplatte?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:30
Łódź i Westerplatte zostały zgłoszone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do otrzymania Znaku Dziedzictwa Europejskiego 2017.
rozwiń zwiń