Architektoniczni konkurenci Muzeum Katyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 10:00
Budynek Muzeum Katyńskiego w Warszawie znalazł się w finałowej piątce projektów nominowanych do nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury współczesnej imienia Miesa van der Rohe. Rozstrzygnięcie konkursu już 18 maja.
Audio
  • Jan Niebudek opowiada o projektach nominowanych do unijnej nagrody w dziedzinie architektury współczesnej (Unia kultury/Trójka)
Muzeum Katyńskie
Muzeum KatyńskieFoto: http://miesarch.com

Przed architektami z warszawskiej pracowni BBGK trudne wyzwanie. Pozostali finaliści to: wielofunkcyjny budynek przy katedrze w duńskim mieście Ribe, kompleks budynków Elay Court w Londynie, galeriowiec na pół tysiąca mieszkań położony na przedmieściach Amsterdamu i muzeum obozu w Rivesalt we Francji.

Do tej pory polska pracownia nie otrzymała prestiżowej nagrody Unii Europejskiej. Co prawda budynki w naszym kraju były nagradzane, ale projekty wykonywały zagraniczne firmy.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której wspominamy także o festiwalu filmowym Berlinale.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
 24.02.2017
Godzina emisji:
9.44

ae/mk

Czytaj także

Dobre wiadomości w świecie kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 20:00
- Mamy dobre informacje dotyczące tańca współczesnego. Pochodzą z platformy Aerowaves, która promuje tę dziedzinę sztuki. Wśród najlepszych choreografów z całej Europy jest Polka, Renata Piotrowska - mówi prowadzący, Jan Niebudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znak Dziedzictwa Europejskiego dla Łodzi lub Westerplatte?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:30
Łódź i Westerplatte zostały zgłoszone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do otrzymania Znaku Dziedzictwa Europejskiego 2017.
rozwiń zwiń