Pełna zwrotów kampania prezydencka we Francji

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 11:00
Liderka skrajnej prawicy Marine Le Pen i Emmanuel Macron przejdą do drugiej tury wyborów prezydenckich, jakie zaplanowano na przełom kwietnia i maja. Takie są wyniki badania opinii publicznej przeprowadzonej przez ośrodek Kantar Sofres OnePoint dla RTL, Le Figaro i dla telewizji LCI.
Audio
  • Pełna zwrotów kampania prezydencka we Francji (EuranetPlus - Europejski przegląd prasy/Trójka)
Marine Le Pen
Marine Le PenFoto: PAP/EPA/EDDY LEMAISTRE

Tymczasem francuska prasa jest pełna doniesień związanych z planowanymi na 23 kwietnia wyborami prezydenckimi nad Sekwaną. - Kampania jest energiczna i pełna zwrotów. Miniony tydzień to ciąg dalszy afery Francois Fillona, który tłumaczył się w prokuraturze z finansowych nadużyć.

Głośno jest także wokół Marine Le Pen. Więcej na ten temat Ernest Zozuń mówi w nagraniu "Europejskiego przeglądu prasy".

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski przegląd prasy
Autor: Ernest Zozuń
Data emisji: 27.02.2017
Godzina emisji: 7.50

IAR/fbi

Czytaj także

Zarobki w UE. Dobra wiadomość dla kobiet, ale za 118 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:04
Hiszpański dziennik ekonomiczny "Expansión" podaje, że w strefie euro kobiety rocznie zarabiają średnio o 14,5 tys. euro mniej niż mężczyźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słońce w Madrycie lekiem na... Brexit

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 11:50
- Hiszpania liczy, że słońcem zarobi na Brexicie. Jak podaje dziennik ekonomiczny "Expansión", administracja Madrytu uważa, że dzięki rozwodowi Wielkiej Brytanii z Unią, zachęci wiele firm do przeprowadzki z Londynu właśnie do Madrytu. A wszystko przez słońce - mówi Ewa Wysocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"El Mundo" o budżecie Hiszpanii: koniec żartów

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 09:00
- Grupa krajów strefy euro domaga się od hiszpańskiego ministra gospodarki konkretnych decyzji w sprawie obniżenia deficytu budżetowego Hiszpanii - mówi Ewa Wysocka.
rozwiń zwiń