Do Europy Wschodniej trafia jedzenie gorszej jakości?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 10:44
Słowacy i Węgrzy biją na alarm. W Europie Środkowo-Wschodniej sprzedawana jest żywność gorszej jakości niż w zachodniej części kontynentu.
Audio
  • Do Europy Wschodniej trafia jedzenie gorszej jakości? (Euranet - Unia pod lupą/Trójka)
Wschodni Europejczycy jedzą żywość gorszej jakości niż mieszkańcy zachodu kontynentu - tak twierdzą Węgrzy i Słowacy (zdjęcie ilustracyjne)
Wschodni Europejczycy jedzą żywość gorszej jakości niż mieszkańcy zachodu kontynentu - tak twierdzą Węgrzy i Słowacy (zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com/Tarr Pichet

Organizacje konsumenckie przyznają, że zastrzeżenia w sprawie jakości dotyczą nie tylko jedzenia, ale także detergentów.

Sprawa została nagłośniona, bo urzędy ds. bezpieczeństwa żywności na Węgrzech i Słowacji zapowiedziały protest oraz interwencje w Komisji Europejskiej. Choć już kilka lat temu Czesi zwracali na to uwagę i wtedy niewiele wskórali.

Czy protest ma szansę być skuteczny teraz? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Unia pod lupą
Autorzy: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Belgii), Marcin Łukawski
Data emisji: 2.03.2016
Godzina emisji: 7.42

mp/mk

Czytaj także

Kto najsilniej lobbuje w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 12:26
Lobbing polityczny i gospodarczy to w Brukseli codzienność. Są jednak sytuacje, kiedy unijnym politykom bliżej już do propagandy... Najsilniejsze są firmy z dużymi pieniędzmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obniżenie temperatury sporu wokół TK?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 12:26
- Rzeczywiście jest coś takiego jak chęć uspokojenia emocji, ale obie strony - zarówno Polska, jak i KE - do rozmów podchodzą z dozą sceptycyzmu i ograniczonym zaufaniem - mówi Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarne chmury na Junckerem?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 08:30
W mediach pojawiają się kolejne doniesienia obciążające szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Chodzi o aferę podatkową z czasów, kiedy był on premierem Luksemburga.
rozwiń zwiń