"Storytelling Without Borders" - program dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 14:40
- Pewnego dnia spotkałam chłopca, który przybył do Szwecji jako uchodźca z Afganistanu. Usiedliśmy i poprosiłam, by opowiedział cokolwiek, na co ma ochotę. Zaczął opowiadać własną historię o miłości. Na koniec dodał, że to był pierwszy raz, kiedy ktoś spytał go o coś innego niż sprawy związane z wojną - powiedziała inicjatorka programu "Storytelling Without Borders".
Audio
  • "Storytelling Without Borders" - program dla uchodźców (Euranet - Unia kultury/Trójka)
Storytelling Without Borders - program dla uchodźców
Foto: Alexxndr/Shutterstock.com

"Storytelling Without Borders" to program dla uchodźców, szczególnie najmłodszych. To właśnie im najtrudniej jest się odnaleźć w kraju, do którego uciekli przed dramatem wojny. Przedsięwzięcie ma być organizowane w Szwecji, Danii i Grecji.

Zapraszamy do posłuchania nagrania audycji "Unia kultury", w której mowa jest także o rozwijaniu swoich kompetencji w dziedzinie dziedzictwa kulturalnego.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
3.3.2017
Godzina emisji:
9.44

fbi/ei

Czytaj także

Dobre wiadomości w świecie kultury

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 20:00
- Mamy dobre informacje dotyczące tańca współczesnego. Pochodzą z platformy Aerowaves, która promuje tę dziedzinę sztuki. Wśród najlepszych choreografów z całej Europy jest Polka, Renata Piotrowska - mówi prowadzący, Jan Niebudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znak Dziedzictwa Europejskiego dla Łodzi lub Westerplatte?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:30
Łódź i Westerplatte zostały zgłoszone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do otrzymania Znaku Dziedzictwa Europejskiego 2017.
rozwiń zwiń