Bardzo ważny europejski projekt - EuRaNet – perspektywy i cele

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2009 18:45
W siedzibie Polskiego Radia w Warszawie spotkali się przedstawiciele sieci EuRaNet w krajów uczestniczących w projekcie.
Audio

Rok po utworzeniu sieci konsorcjum EuRaNet zostało przekształcone w Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych EuRaNet. To oznacza rozszerzenia dotychczasowej współpracy w ramach Euranetu i więcej tematyki europejskiej na antenie Polskiego Radia. – Celem Euranetu jest mówienie o Europie z punktu widzenia jej obywateli – mówi Thierry Vissol z Komisji Europejskiej – nie tylko z perspektywy narodowej, ale też europejskiej.

Czytaj także

EuRaNeT w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2009 14:09
W czwartek na Myśliwieckiej gościła szefowa EuRaNeTu – Petra Kohnen. Zwiedziła budynek Trójki, obejrzała studia i spotkała się z Dyrekcją oraz dziennikarzami Trójki. EuRaNet jest wspólnym przedsięwzięciem kilkunastu radiofonii europejskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

EuRaNet

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2008 15:42
EuRaNet jest wspólnym przedsięwzięciem kilkunastu radiofonii europejskich. Projekt polega na tworzeniu audycji poświęconych tematyce europejskiej. Audycje tworzone są w językach UE, w tym w języku polskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Europejski - EURANET - Czy Unia powinna rozwijać współpracę z Rosją?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2008 12:00
Niedawno po szczycie Unia Rosja w Nicei prezydent Sarkozy powiedział , że w zasadzie nie ma przeszkód które utrudniałyby dialog z Rosją. Wydaje się, że kraje Unii pogodziły się z tym, że Abchazja i Osetia Południowa są stracone dla Gruzji.
rozwiń zwiń