X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To szaleństwo zabije naszą gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 19:14
Jacek Kurski (SP): Wprowadzenie przez Polskę pakietu klimatycznego może postawić pod znakiem zapytania, albo wręcz przekreślić, ekonomiczny sens akcesji naszego kraju do Unii Europejskiej.
Audio
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Salon polityczny Trójki

Solidarna Polska chce zgłosić do Komisji Europejskiej europejską inicjatywę obywatelską, czyli wniosek podpisany przez milion obywateli Unii, o zawieszenie pakietu klimatycznego. - To szaleństwo, które zabije naszą energetykę i wzrost gospodarczy - podkreślił w "Pulsie Europy" europoseł Jacek Kurski (SP).

Wyjaśnił, że inwestycja w pakiet klimatyczny, czyli redukcję emisji CO2, będzie kosztować Polskę ponad 140-170 mld złotych do roku 2020. Doprowadzi to do wzrostu cen energii o 80-100 proc. w ciągu 10 lat.

Zdaniem Marka Siwca (SLD) pakiet klimatyczny jest dobrym rozwiązaniem, które przynosi nowe technologie i służy Polsce, tym bardziej, że udało się wynegocjować specjalne warunki. Eurodeputowany dodał, że pakiet składa się aż z sześciu ustaw, a te z wielu zapisów, nie wiadomo więc tak naprawdę, przeciw czemu występuje Solidarna Polska.

- Jesteśmy przeciw tym zapisom, które nakazują zmniejszenie emisji CO2 o 20 proc. w sytuacji, gdy Europa ma wpływ jedynie na 14 proc. emisji światowej. Dopóki Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Indie, Chiny, Rosja nie wchodzą w pakiet klimatyczny, to nasz wysiłek nie ma najmniejszego sensu. Nie wypruwajmy sobie żył w momencie, gdy 94 proc. polskiej energii pochodzi z węgla, bo to nie ma najmniejszego znaczenia dla klimatu światowego - odpowiedział Jacek Kurski.

Wysłuchaj całego "Pulsu Europy, 10 stycznia 2012", w którym europosłowie spierali się o europejskie ustawodawstwo oraz przyszłość energetyczną Europy.

(asz)

Czytaj także

Polska skarga w sprawie CO2

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2011 07:37
Polski rząd chce obronić przemysł przed skutkami polityki klimatycznej, zaskarżając decyzję Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cena prądu za dwa lata skoczy ostro w górę

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2011 08:05
Za dwa lata będziemy płacili za energię elektryczną co najmniej 1/3 więcej niż teraz - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta podkreśla, że będzie to pierwszy efekt unijnej polityki ochrony klimatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie referendum ws. pakietu klimatycznego?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 13:10
Solidarna Polska chce doprowadzić do zorganizowania referendum europejskiego, podczas którego Europejczycy mieliby zdecydować, czy zawiesić do 2020 r. realizację pakietu klimatycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pakiet klimatyczny zagraża polskiej gospodarce"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 17:44
Solidarna Polska rozpoczyna 1 kwietnia zbieranie podpisów pod europejską inicjatywą obywatelską w sprawie zawieszenia pakietu klimatycznego.
rozwiń zwiń