X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia bankowa lekiem na problemy euro sfery?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 16:00
- Europejskie banki są bardzo wpływowe. Oddanie nadzoru nad nimi ma wzmocnić kontrolę i sprawić, żeby problemy poszczególnych instytucji nie przekładały się na problemy całego systemu - mówi Ignacy Morawski, główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości.
Audio
  • "Bardzo ważny problem europejski" - 13 września 2012
Unia bankowa lekiem na problemy euro sfery?
Foto: Glow Images/East News

Dotychczas w Unii Europejskiej funkcjonowały zintegrowany system bankowy, nadzór zapewniający bezpieczeństwo tego systemu i nadzory krajowe, te rzeczy nie mogą razem funkcjonować i z czegoś trzeba było zrezygnować. Jak przypomina gość "Bardzo ważnego problemu europejskiego" unijne banki są transnarodowe, w ich zyskach jest dużo większy udział przychodów uzyskiwanych za granicą niż w przypadku banków amerykańskich czy japońskich.

O pogłębiającym się kryzysie hiszpańskiej gospodarki mówił Stefan Bekir Assanowicz, prezes Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. W Hiszpanii bezrobocie osiągnęło 25 procent, wśród ludzi młodych przekroczyło zaś 53 procent, tegoroczne PKB wynosi -1,8, nic dziwnego że coraz bardziej prawdopodobne staje się wystąpienie tego kraju o pomoc unijną, zbliżoną do tej jaką otrzymały już Grecja czy Portugalia. Jak zwraca uwagę Stefan Bekir Assanowicz Hiszpania i Cypr już czekają na pomoc  Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego.

W "Bardzo ważnym problemie europejskim" także:

- Przegląd najważniejszych tematów europejskich z prasy światowej

- Najważniejsze wydarzenia w UE podsumowuje brukselska korespondenta Polskiego Radia, Beata Płomecka

gs

Czytaj także

Będzie europomoc dla Hiszpanii i dla Cypru?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 07:04
Grecja, Hiszpania i Cypr - sytuacja w tych krajach głównym tematem spotkania ministrów finansów strefy euro w Brukseli. Madryt i Nikozja poprosiły o międzynarodowe wsparcie, natomiast Ateny czekają na kolejną transzę pożyczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barroso: potrzebne są Stany Zjednoczone Europy

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 10:44
Unia musi zmierzać w kierunku federacji państw narodowych - mówił szef Komisji Europejskiej. Konieczna będzie do tego zmiana traktatu. Jose Barroso przedstawił raport o stanie Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewandowski o unii bankowej: to odjeżdżający pociąg

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 12:49
Jeszcze nie wszystko stracone - kraje spoza strefy euro mogą dostać więcej praw po wejściu do wspólnego nadzoru bankowego – uważa komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski.
rozwiń zwiń