X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Facebook i Twitter mogą zrobić wszystko z naszymi danymi

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 13:31
W Perudżi zakończył się Międzynarodowy Festiwal Dziennikarstwa. Specjaliści debatowali m.in. o zagrożeniach jakie niesie ze sobą brak kontroli nad danymi gromadzonymi przez państwa i korporacje.
Audio
  • Bardzo Ważny Problem Europejski o bezpieczeństwie danych w Internecie
Facebook i Twitter mogą zrobić wszystko z naszymi danymi
Foto: Glow Images/East News

Dane cyfrowe to rosnąca i jeszcze nie oszacowana gałąź gospodarki. – Dane to nowa ropa naftowa. Stały się one surowcem strategicznym, elementem wielkiej polityki i planowania strategicznego – mówi Adrea Caselli socjolog Internetu i wykładowca Politechniki w Paryżu.  

Dane tak jak usługi i przemysł stały się istotną częścią gospodarki wszystko wskazuje na to, że zaczynają być  także istotnym czynnikiem jej wzrostu. Eksperci ostrzegają jednak, że nasze dane gromadzą korporacje transnarodowe. To ogromne zagrożenie, z którym powinni zmierzyć się nie tylko naukowcy, ale także społeczeństwo obywatelskie. - Sposób przechowywania i udostępniania danych stał się punktem zapalnym w stosunkach między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi. Kto zarządza danymi użytkowników w istocie rządzi światem. Nie wiemy co robią z informacjami o nas administratorzy Facebooka i Twittera – ostrzega jedna z uczestniczek festiwalu.

Patronem medialnym festiwalu była sieć Euranet Plus.

W audycji "Bardzo Ważny Problem Europejski" również przegląd prasy europejskiej przygotowany przez Pawła Sołtysa oraz korespondencja Beaty Płomeckiej z Brukseli.

Czytaj także

Czy oglądanie filmu w internecie jest legalne?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 22:21
- Złamanie praw autorskich następuje wtedy, kiedy rozpowszechniamy utwór, który nie jest nasza własnością – tłumaczy dyrektor generalnym Stowarzyszenia Autorów ZAiKS - Krzysztof Lewandowski. Co to dokładnie znaczy dla przeciętnego użytkownika sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczna sieć dla smartfonów na Androidzie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 19:40
Firma Palo Alto Networks, zajmująca się bezpieczeństwem sieci, wprowadziła na rynek nową aplikację GlobalProtect na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet rzeczy a bezpieczeństwo sieci korporacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 00:00
Kilka dni temu portal NetworkWorld.com opublikował listę 25 najdziwniejszych rzeczy łączących się z Internetem. Znalazła się na niej m.in. psia obroża oraz dziecięca pieluszka wysyłająca rodzicom wiadomości sms.
rozwiń zwiń