Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... mizeria

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 11:00
- Uwielbiam mizerię! - powiedział spotkany przez Kubę Witkowskiego uczestnik Światowych Dni Młodzieży z Nigerii. Dariusz Rosiak przyznał natomiast: "brakuje mi słów, by opisać to, co działo się wczoraj na ulicach Krakowa..."
Audio
  • Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... przebojowa mizeria (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
Kraków, 29.07.2016. Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich Błoniach podczas drogi krzyżowej z udziałem papieża Franciszka
Kraków, 29.07.2016. Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich Błoniach podczas drogi krzyżowej z udziałem papieża FranciszkaFoto: PAP/Leszek Szymański

W tym wydaniu "Studia Światowych Dni Młodzieży" przybyszów do Krakowa pytaliśmy o to, jak smakuje im polska kuchnia. Jakie typowo polskie dania organizatorzy ŚDM serwują pielgrzymom? 

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W audycji rozmawialiśmy też z młodymi katolikami, którzy przyjechali do Polski z Indii. Jak na co dzień wygląda ich rzeczywistość? O to pytała Magdalena Skajewska. Damian Kwiek spotkał z kolei Amerykanów, z którymi rozmawiał o tym, jak spędzają w Krakowie czas wolny. A co tak bardzo zachwyciło Dariusza Rosiaka? Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

Jedno jest pewne, na ulicach Krakowa można spotkać młodych z całego świata...

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Kuba Witkowski, Magdalena Skajewska, Damian Kwiek
Data emisji: 30.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadziła Katarzyna Borowiecka.

fbi

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w aplikacjach mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:30
W wielu wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży można uczestniczyć śledząc media społecznościowe. - Prowadzimy transmisję na Facebooku czy Snapchacie - mówi ks. Paweł Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 01:36
- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta w Polsce przerosła wyobrażenia pielgrzymów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 11:30
- Wyjazd z Republiki Środkowej Afryki i oddychanie normalnym powietrzem pokoju na pewno pozostawi ślad w sercach młodych ludzi - mówi o uczestnikach ŚDM ks. Mirosław Gucwa, który na co dzień pracuje w Afryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:45
- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń