X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... mizeria

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 11:00
- Uwielbiam mizerię! - powiedział spotkany przez Kubę Witkowskiego uczestnik Światowych Dni Młodzieży z Nigerii. Dariusz Rosiak przyznał natomiast: "brakuje mi słów, by opisać to, co działo się wczoraj na ulicach Krakowa..."
Audio
  • Młodzieńcza radość, 12 ton pierogów i... przebojowa mizeria (Studio Światowych Dni Młodzieży/Trójka)
Kraków, 29.07.2016. Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich Błoniach podczas drogi krzyżowej z udziałem papieża Franciszka
Kraków, 29.07.2016. Pielgrzymi zgromadzeni na krakowskich Błoniach podczas drogi krzyżowej z udziałem papieża FranciszkaFoto: PAP/Leszek Szymański

W tym wydaniu "Studia Światowych Dni Młodzieży" przybyszów do Krakowa pytaliśmy o to, jak smakuje im polska kuchnia. Jakie typowo polskie dania organizatorzy ŚDM serwują pielgrzymom? 

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

W audycji rozmawialiśmy też z młodymi katolikami, którzy przyjechali do Polski z Indii. Jak na co dzień wygląda ich rzeczywistość? O to pytała Magdalena Skajewska. Damian Kwiek spotkał z kolei Amerykanów, z którymi rozmawiał o tym, jak spędzają w Krakowie czas wolny. A co tak bardzo zachwyciło Dariusza Rosiaka? Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

Jedno jest pewne, na ulicach Krakowa można spotkać młodych z całego świata...

***

Tytuł audycji: Studio Światowych Dni Młodzieży
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Autorzy materiałów: Kuba Witkowski, Magdalena Skajewska, Damian Kwiek
Data emisji: 30.07.2016
Godzina emisji: 8.35

Studio Światowych Dni Młodzieży wyemitowano w ramach audycji "Zapraszamy do Trójki - ranek", którą prowadziła Katarzyna Borowiecka.

fbi

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w aplikacjach mobilnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2016 10:30
W wielu wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży można uczestniczyć śledząc media społecznościowe. - Prowadzimy transmisję na Facebooku czy Snapchacie - mówi ks. Paweł Witkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić skłóconych wiernych na Bliskim Wschodzie?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 01:36
- Mamy życie, a to jest największy dar, dzięki któremu osoby różnych wyznań mogą się dogadać. Światłym muzułmanom bardzo zależy, by chrześcijanie pozostali na Bliskim Wschodzie, a by tak się stało, trzeba uratować Liban – mówi ksiądz Abuna Kazimierz Gajowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta w Polsce przerosła wyobrażenia pielgrzymów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 11:30
- Wyjazd z Republiki Środkowej Afryki i oddychanie normalnym powietrzem pokoju na pewno pozostawi ślad w sercach młodych ludzi - mówi o uczestnikach ŚDM ks. Mirosław Gucwa, który na co dzień pracuje w Afryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:45
- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń