X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Lebenbaum. "Dla niego Polska jest ważna"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 16:34
Przeszedł syberyjskie zesłanie. Po powrocie, mając do wyboru las lub działalność w sferze publicznej ówczesnej Polski, wybrał to drugie.
Audio
  • Józef Lebenbaum. "Dla niego Polska jest ważna" (Białe plamy/Trójka)
Józef Lebenbaum
Józef LebenbaumFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

W 1968 roku musiał opuścić Polskę, a w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był zaangażowany w pomoc dla opozycji w kraju. - Udało mi się zorganizować masowy przerzut książek do Polski, szły całe samochody. Potem zbieraliśmy fundusze na "Solidarność" - opowiada Józef Lebenbaum.

Gość Mirosława Biełaszki mówi w audycji o swoim dzieciństwie, wywózce na Syberię, a następnie o emigracji do Szwecji i działalności opozycyjnej.

Poza Józefem Lebenbaumem, naszymi gośćmi są także: córka Józefa Lebenbauma - pani Monika, Mirosław Chojecki - założyciel i szef podziemnej oficyny wydawniczej Nova oraz Kornel Morawiecki - założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi: Mirosław Biełaszko
Goście: Józef Lebenbaum (działacz emigracyjny), Mirosław Chojecki (założyciel i szef podziemnej oficyny wydawniczej Nova), Kornel Morawiecki (założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej)
Data emisji:
14.09.2016
Godzina emisji: 15.08

fbi/ab


Czytaj także

Barbara Otwinowska o doświadczeniu systemu totalitarnego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:01
- My byłyśmy panny od wszystkiego. Robiłyśmy to wszystko, co trzeba było zrobić. Tak jak mówiła Inka, czyli Danuta Siedzikówna - opowiada prof. Barbara Otwinowska, żołnierka AK i więźniarka stalinowska.
rozwiń zwiń