X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmawiamy o Andrzeju Panufniku

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 16:30
Bohaterem audycji był Andrzej Panufnik, kompozytor, który uciekł z Polski w 1954 roku i aż do śmierci przebywał na emigracji.
Audio
  • Rozmawiamy o Andrzeju Panufniku (Białe plamy/Trójka)
Fragment okładki autobiografii Andrzej Panufnika
Fragment okładki autobiografii Andrzej PanufnikaFoto: materiały promocyjne

- Ta historia jest przykładem na to, że jeśli ktoś ma się stać "kimś" w życiu, to się nim staje, mimo przeszkód. Historia Andrzeja Panufnika jest właśnie taka. Dlaczego? Bo ojciec naszego bohatera nie cenił zawodu muzyka - opowiada jego biograf Jakub Ekier.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Jakub Ekier i Krzysztof Rzączyński przybliżają sylwetkę kompozytora. Arkadiusz Gołębiewski zapowiedział też festiwal NNW, który właśnie rozpoczął się w Gdyni.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi: Mirosław Biełaszko
Goście: Jakub Ekier (autor książki o Andrzeju Panufniku), Krzysztof Rzączyński (reżyser filmu "Tata zza żelaznej kurtyny"), Arkadiusz Gołębiewski (dyrektor Festiwalu NNW)
Data emisji:
28.09.2016
Godzina emisji: 15.07

mp/tj

Czytaj także

Barbara Otwinowska o doświadczeniu systemu totalitarnego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:01
- My byłyśmy panny od wszystkiego. Robiłyśmy to wszystko, co trzeba było zrobić. Tak jak mówiła Inka, czyli Danuta Siedzikówna - opowiada prof. Barbara Otwinowska, żołnierka AK i więźniarka stalinowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Lebenbaum. "Dla niego Polska jest ważna"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 16:34
Przeszedł syberyjskie zesłanie. Po powrocie, mając do wyboru las lub działalność w sferze publicznej ówczesnej Polski, wybrał to drugie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chóry akademickie w PRL - blask i prestiż uczelni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 21:20
- Chóry akademickie potrafiły osiągać naprawdę wysoki poziom, czasami lepszy niż chóry zawodowe - przyznaje dyrygent Andrzej Borzym, wspominając działalność chórów studenckich z lat 70.
rozwiń zwiń