Rozmawiamy o Andrzeju Panufniku

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 16:30
Bohaterem audycji był Andrzej Panufnik, kompozytor, który uciekł z Polski w 1954 roku i aż do śmierci przebywał na emigracji.
Audio
  • Rozmawiamy o Andrzeju Panufniku (Białe plamy/Trójka)
Fragment okładki autobiografii Andrzej Panufnika
Fragment okładki autobiografii Andrzej PanufnikaFoto: materiały promocyjne

- Ta historia jest przykładem na to, że jeśli ktoś ma się stać "kimś" w życiu, to się nim staje, mimo przeszkód. Historia Andrzeja Panufnika jest właśnie taka. Dlaczego? Bo ojciec naszego bohatera nie cenił zawodu muzyka - opowiada jego biograf Jakub Ekier.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której Jakub Ekier i Krzysztof Rzączyński przybliżają sylwetkę kompozytora. Arkadiusz Gołębiewski zapowiedział też festiwal NNW, który właśnie rozpoczął się w Gdyni.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi: Mirosław Biełaszko
Goście: Jakub Ekier (autor książki o Andrzeju Panufniku), Krzysztof Rzączyński (reżyser filmu "Tata zza żelaznej kurtyny"), Arkadiusz Gołębiewski (dyrektor Festiwalu NNW)
Data emisji:
28.09.2016
Godzina emisji: 15.07

mp/tj

Czytaj także

Barbara Otwinowska o doświadczeniu systemu totalitarnego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:01
- My byłyśmy panny od wszystkiego. Robiłyśmy to wszystko, co trzeba było zrobić. Tak jak mówiła Inka, czyli Danuta Siedzikówna - opowiada prof. Barbara Otwinowska, żołnierka AK i więźniarka stalinowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Lebenbaum. "Dla niego Polska jest ważna"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 16:34
Przeszedł syberyjskie zesłanie. Po powrocie, mając do wyboru las lub działalność w sferze publicznej ówczesnej Polski, wybrał to drugie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chóry akademickie w PRL - blask i prestiż uczelni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 21:20
- Chóry akademickie potrafiły osiągać naprawdę wysoki poziom, czasami lepszy niż chóry zawodowe - przyznaje dyrygent Andrzej Borzym, wspominając działalność chórów studenckich z lat 70.
rozwiń zwiń