X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim tak naprawdę był Stefan Kisielewski?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 17:29
Teodor Klon, Tomasz Staliński, Julia Hołyńska, ale najczęściej Kisiel. Pod takimi pseudonimami występował Stefan Kisielewski.
Audio
  • Kim tak naprawdę był Stefan Kisielewski? (Białe plamy/Trójka)
Stefan Kisielewski w październiku 1989 r.
Stefan Kisielewski w październiku 1989 r.Foto: PAP/CAF - Witold Rozmysłowicz

Wiemy, że był pisarzem, publicystą, politykiem i kompozytorem, a jako kogo zapamiętaliśmy go przede wszystkim? - Na początku była muzyka, choć w domu nie było tradycji muzycznej. Ojciec, jako dziecko, podobno narysował sobie na stole klawiaturę i na niej próbował grać - opowiada jego syn Jerzy Kisielewski.

- Mam wrażenie, że drugą namiętnością Stefana Kisielewskiego była polityka. Ta namiętność, po zakończeniu wojny w roku 1945, staje się silniejsza. W tym widzę wybór gatunku literackiego, który uprawiał, czyli felieton. Warto zwrócić uwagę na to, jak on trafnie diagnozował ówczesną rzeczywistość, ale także przyszłość - mówi z kolei medioznawca, prof. Rafał Habielski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której przemówił sam bohater audycji z taśm z archiwów Polskiego Radia i Radia Wolna Europa.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi: Mirosław Biełaszko
Goście: Jerzy Kisielewski (dziennikarz), prof. Rafał Habielski (medioznawca)
Data emisji:
 12.10.2016
Godzina emisji: 15.07

mp/ei

Czytaj także

"To była niesamowita dziewczyna". Wspomnienie "Inki"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2016 18:24
- To była niesamowita dziewczyna. Ja byłem w 100 proc. pewny, że ona mnie nie wyda. Powiedziała: "niech mnie kroją, ale nikogo nie sypnę" - wspomina Danutę Siedzikówkę jej przyjaciel Józef Rusak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterska walka o Redutę Wawelską

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 19:50
Kamienica przy ul. Mianowskiego 15 w nocy z 1 na 2 sierpnia 1944 r. zamieniła się w twierdzę. Zabarykadowano okna i drzwi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmawiamy o Andrzeju Panufniku

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 16:30
Bohaterem audycji był Andrzej Panufnik, kompozytor, który uciekł z Polski w 1954 roku i aż do śmierci przebywał na emigracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal NNW, czyli spotkanie pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 16:06
To wydanie "Białych plam" było poświęcone 8. edycji Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci", który odbył się w Gdyni.
rozwiń zwiń