X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie harcerstwo. Ponad 100 lat tradycji

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 00:00
Od ponad stu lat na ziemiach Polski istnieje harcerstwo. Unikalny system oparty o skautową zasadę: wychowanie przez działanie. Harcerstwo to braterstwo, przebywanie na łonie natury oraz idea służby Bogu, Polsce i bliźnim.
Audio
Grupa harcerzy przed rozpoczęciem zawodów w biegach. 1935-07
Grupa harcerzy przed rozpoczęciem zawodów w biegach. 1935-07Foto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji

inteligencja_PAP_1200.jpg
Jak PRL walczyła z intelektualistami

Harcerstwo na stałe wpisało się do naszej historii. Na przestrzeni lat jego członkowie uczestniczyli we wszystkich najważniejszych wydarzeniach w kraju. Młodzi czynnie włączali się do walki o niepodległość, towarzysząc Legionom Polskim Józefa Piłsudskiego, walcząc w obronie Lwowa w 1918 roku, podczas II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

– Harcerstwo miało bardzo interesującą genezę ideową. Czerpało ją z różnych źródeł. Tej syntezy dokonał twórca polskiego harcerstwa Andrzej Małkowski. Ideał tężyzny fizycznej i życia na łonie przyrody. Do tego abstynencja, która jest do dziś zapisana w 10. punkcie prawa harcerskiego. Wreszcie idea niepodległości – mówi historyk prof. Marek Wierzbicki. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi:
 Mirosław Biełaszko
Gość: prof. Marek Wierzbicki (historyk, pracownik IPN, Katolicki Uniwersytet Lubelski)
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji:
 23.08

kw/mk

Czytaj także

Bezpieka kontra wywiady zachodnie, czyli operacja "Cezary"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:33
Dezinformacja, pokrzyżowanie planów wywiadów amerykańskiego i brytyjskiego, a także dalsze niszczenie podziemia niepodległościowego – temu miała służyć operacja "Cezary". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstały Wolne Związki Zawodowe?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 02:00
"Prawo do zrzeszania się podstawowym prawem pracowników" – to myśl, która przyświecała robotnikom, którzy w swoich zakładach pracy zaczęli tworzyć Wolne Związki Zawodowe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie były skutki Marca '68?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 00:00
Mija 50 lat od marcowych wydarzeń 1968 roku. Jakie były skutki manifestacji studenckich? Jak dziś patrzymy na tamte dni? 
rozwiń zwiń