X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Beatlesów do Gomułki. Prof. Jerzy Eisler o historii PRL

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 00:00
Mając 15 lat uczestniczył w legendarnym koncercie grupy The Rolling Stones w Warszawie. Dziś jest wybitnym historykiem, który ostatnio wydał książkę "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL".
Audio
  • Jerzy Eisler o swojej najnowszej książce (Białe plamy/Trójka)
Widoczni od lewej w pierwszym rzędzie: Edward Babiuch, Aleksander Zawadzki, Władysław Gomułka, Józef Cyrankiewicz oraz Zenon Kliszko (1.05.1963)
Widoczni od lewej w pierwszym rzędzie: Edward Babiuch, Aleksander Zawadzki, Władysław Gomułka, Józef Cyrankiewicz oraz Zenon Kliszko (1.05.1963)Foto: Zbyszko Siemaszko/NAC

Okładka książki "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL" , Wydawnictwo Czerwone i Czarne Okładka książki Jerzego Eislera "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL" , Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Najnowszą książkę Jerzego Eislera można nazwać syntezą historii Polski od 1944 do 1989 roku. W "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL" rozważa, czy układ zależności Polski od Związku Radzieckiego należy uznać za wasalny, satelicki, kolonialny, czy też Polska znajdowała się jedynie w radzieckiej strefie wpływów.

– Dziesięć lub osiem lat temu powiedziałem znajomemu dziennikarzowi tak: "dożyliśmy takich czasów, że wystarczy nie kłamać, aby uchodzić za wybitnego specjalistę" – mówi prof. Jerzy Eisler. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi:
 Mirosław Biełaszko
Goście: prof. Jerzy Eisler (historyk), prof. Patryk Pleskot (historyk), dr Przemysław Gasztołd (historyk)
Data emisji: 28.06.2018
Godzina emisji:
 23.09

kw/kd

Czytaj także

Muzyka rozrywkowa w powojennej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 15:22
Na falach radia, na festiwalach i na estradach całej Polski – wszędzie tam w PRL usłyszeć można było muzykę rozrywkową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukradzione dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 00:00
Temat audycji zainspirowany został wystawą zatytułowaną "Ukradzione dzieciństwo", a zorganizowaną przez warszawski oddział IPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Piłsudski i jego rola w odzyskaniu niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 00:00
Bohater, mąż stanu, najbardziej charyzmatyczny polski polityk XX wieku. Choć są i tacy, którzy widzą w nim człowieka, który przekroczył cienką granicę pomiędzy demokracją a dążeniem do dyktatury. 
rozwiń zwiń