Andrzej Korzyński: marzyłem, aby usłyszeć swój utwór w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 23:30
To żywa legenda polskiej muzyki, zarówno tej filmowej, jak i rozrywkowej. Współpracował z największymi reżyserami i postaciami polskiej estrady.
Audio
  • Andrzej Korzyński o swojej przeszłości (Białe Plamy/Trójka)
Andrzej Korzyński
Andrzej KorzyńskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

PAPPiotr Gesicki wojciech kilar 1200.jpg
Wybitny kompozytor, skromy człowiek - wspomnienie Wojciecha Kilara

Andrzej Korzyński był odpowiedzialny m.in. za muzykę do filmu Andrzeja Wajdy "Człowiek z żelaza".  Napisał najsłynniejsze piosenki do "Akademii Pana Kleksa", które znają wszystkie dzieci od wielu pokoleń.  Współpracował z Małgorzatą Ostrowską, Piotrem Fronczewskim (Franek Kimono), Marylą Rodowicz czy Piotrem Szczepanikiem. 

– Gdy przechodziłem obok Polskiego Radia i słyszałem muzykę z otwartych okien, marzyłem o tym, żeby kiedyś usłyszeć mój utwór – wspomina Andrzej Korzyński. 

Jak zaczęła się kariera Andrzeja Korzyńskiego? Jak muzyk wspomina współpracę z największymi polskimi artystami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi:
 Mirosław Biełaszko
Goście: Andrzej Korzyński (muzyk), Mateusz Lipko (badacz twórczości Andrzeja Korzyńskiego) 
Data emisji: 8.08.2018
Godzina emisji:
 22.06

kw/mk

Czytaj także

Od Beatlesów do Gomułki. Prof. Jerzy Eisler o historii PRL

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 00:00
Mając 15 lat uczestniczył w legendarnym koncercie grupy The Rolling Stones w Warszawie. Dziś jest wybitnym historykiem, który ostatnio wydał książkę "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Romanie Dmowskim w stulecie odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 23:30
Był twórcą polskiej myśli narodowej i jednym z ojców niepodległości. Do dziś postać ta budzi wśród historyków, publicystów czy polityków spore kontrowersje. Dlaczego? Jaką wizję Polski miał Roman Dmowski? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa nad Tamizą

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 23:15
W chwili zakończenia II wojny światowej, jedno z największych skupisk ludności Polskiej na obczyźnie, znajdowało się w Wielkiej Brytanii. Było to ponad 130 tysięcy ludzi. 
rozwiń zwiń