Historia polskie polityki zagranicznej po 1918 roku

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Historia polskie polityki zagranicznej po 1918 roku
Delegacja polska w jednej z sal siedziby Ligi NarodówFoto: Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji/NAC

Powstanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych było koniecznością w warunkach odradzającej się państwowości. Przed dypolomacją stało niezwykle trudne zadanie: doprowadzenie do uznania przez mocarstwa granic Polski.

Posłuchaj

Jak powstawało polskie MSZ po 1918 roku? Część I (Białe plamy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Funkcje zabiegania o sprawę polską pełnili wszyscy ojcowie naszej niepodległości, z Józefem Piłsudskim i Ignacym Paderewskim na czele, jednak powstanie pańśtwa wymagało błyskawicznego utworzenia profesjonalnej instytucji tym się zajmującej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych audycji.

***

Tytuł audycji: Białe plamy
Prowadzi:
 Mirosław Biełaszko
Goście: prof. Marek Kornat (historyk, sowietolog, edytor źródeł, eseista, profesor nadzwyczajny i kierownik Zakładu Dziejów Dyplomacji i Systemów Totalitarnych w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), prof. Mariusz Wołos (historyk i eseista, profesor nauk humanistycznych, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i Instytutu Historii PAN w Warszawie)
Data emisji: 6.02.2019, 20.02.2019
Godzina emisji:
 22.05, 22.07

ml/kw

Polecane