Dzieci radzą sobie same... tylko w bajkach

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:00
- Czasem marzeniem dziecka osieroconego jest po prostu wyprawka szkolna i tornister, by móc rozpocząć rok szkolny tak samo, jak rówieśnicy - mówi Jolanta Leśniewska, dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku
Audio
  • Jak pomagać dzieciom osieroconym? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Alexax_Fotos

W pierwszym odcinku nowej audycji pt. "Czas niezwykły", na którą Elżbieta Korczyńska zaprasza od września w każdy czwartek o godzinie 15.00, mówimy o pomocy dzieciom osieroconym. Temat jest teraz tym bardziej ważny, że dzieci, które straciły rodzica lub rodziców, nie znajdują często zrozumienia w nowej szkole lub wśród rówieśników.

- Są dzieci, które potrzebują wyłącznie pomocy psychologicznej, są też takie, które potrzebują na przykład korepetycji. Potrzeby rozpoznajemy także na podstawie tego, co przekazuje nam rodzina - zapewnia Małgorzata Rowicka, psycholog hospicyjny.

Do kogo można się zwrócić z prośbą o pomoc dla osieroconego dziecka? Jak na co dzień otoczyć je opieką? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Paczkowska (program Tumbo Pomaga), Małgorzata Rowicka (psycholog hospicyjny), Jolanta Leśniewska (dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku)
Data emisji: 8.09.2016
Godzina emisji: 15.05

fbi/mp

Czytaj także

Jak pomóc osieroconym dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 21:55
"Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż więc osieroconym dzieciom" - to hasło dwunastej już ogólnopolskiej kampanii społecznej "Hospicjum to też życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Tumbo pomaga" dla dzieci w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 11:00
- Jeśli pacjent umiera w hospicjum i pozostawia kilkuletnie dziecko, to my towarzyszymy temu dziecku do jego okresu dojrzałości - przekonuje Wioletta Bieszczad, psycholog z Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski - od załamania do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 19:35
- Jedyne, co mi jest potrzebne, to żeby nieustannie posiadać jakieś cele - mówi Rafał Gręźlikowski, podróżnik i zapalony rowerzysta, który realizuje swoje marzenia mimo choroby, przez którą stracił nogę.
rozwiń zwiń