X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci radzą sobie same... tylko w bajkach

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 16:00
- Czasem marzeniem dziecka osieroconego jest po prostu wyprawka szkolna i tornister, by móc rozpocząć rok szkolny tak samo, jak rówieśnicy - mówi Jolanta Leśniewska, dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku
Audio
  • Jak pomagać dzieciom osieroconym? (Czas niezwykły/Trójka)
Fundacje pomagające dzieciom osieroconym działają w Polsce coraz efektywniej
Fundacje pomagające dzieciom osieroconym działają w Polsce coraz efektywniejFoto: Pixabay.com/Public Domain/Alexax_Fotos

W pierwszym odcinku nowej audycji pt. "Czas niezwykły", na którą Elżbieta Korczyńska zaprasza od września w każdy czwartek o godzinie 15.00, mówimy o pomocy dzieciom osieroconym. Temat jest teraz tym bardziej ważny, że dzieci, które straciły rodzica lub rodziców, nie znajdują często zrozumienia w nowej szkole lub wśród rówieśników.

- Są dzieci, które potrzebują wyłącznie pomocy psychologicznej, są też takie, które potrzebują na przykład korepetycji. Potrzeby rozpoznajemy także na podstawie tego, co przekazuje nam rodzina - zapewnia Małgorzata Rowicka, psycholog hospicyjny.

Do kogo można się zwrócić z prośbą o pomoc dla osieroconego dziecka? Jak na co dzień otoczyć je opieką? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Paczkowska (program Tumbo Pomaga), Małgorzata Rowicka (psycholog hospicyjny), Jolanta Leśniewska (dyrektor wykonawczy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku)
Data emisji: 8.09.2016
Godzina emisji: 15.05

fbi/mp

Czytaj także

Jak pomóc osieroconym dzieciom?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 21:55
"Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż więc osieroconym dzieciom" - to hasło dwunastej już ogólnopolskiej kampanii społecznej "Hospicjum to też życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Tumbo pomaga" dla dzieci w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 11:00
- Jeśli pacjent umiera w hospicjum i pozostawia kilkuletnie dziecko, to my towarzyszymy temu dziecku do jego okresu dojrzałości - przekonuje Wioletta Bieszczad, psycholog z Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gręźlikowski - od załamania do spełnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 19:35
- Jedyne, co mi jest potrzebne, to żeby nieustannie posiadać jakieś cele - mówi Rafał Gręźlikowski, podróżnik i zapalony rowerzysta, który realizuje swoje marzenia mimo choroby, przez którą stracił nogę.
rozwiń zwiń