X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto jest świat osób z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 16:35
Tym razem zabraliśmy Państwa w podróż do świata osób z autyzmem. Opowiedzieliśmy o projektach Stowarzyszenia "Nie z tej Bajki”, czyli przyjaciół właśnie takich ludzi.
Audio
  • Oto jest świat osób z autyzmem (Czas niezwykły/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Lance Neilson/flickr/CC BY 2.0

- Stowarzyszenie tworzą osoby, które dobrze życzą osobom z takim zaburzeniem rozwoju. Nasza organizacja powstała z inicjatywy rodziców. Zależało nam na tym, żeby poszukiwać rozwiązań, które rzadko można znaleźć w ofercie państwowej czy prywatnej. Chodzi przede wszystkim o zajęcia grupowe z dziećmi. Jednak podstawowym celem było myślenie o zapewnieniu godnej przyszłości naszym dzieciom - opowiada prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem "Nie z tej Bajki” Kalina Zajączkowska.

Jednym z pomysłów jest ogólnopolski projekt "Niewidzialne dzieci".

W audycji mówiliśmy też między innymi o cyklu warsztatów "Obraz, kształt, muzyka i rytm, czyli jak sztuka pomaga zrozumieć świat" i o spektaklu "Wymiar wewnętrzny". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Kalina Zajączkowska (prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem "Nie z tej Bajki”), Kinga Walkowiak (logopeda, plastyk, wychowawca w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie), aktor Maciej Dmochowski (współprowadzący warsztaty teatralne z osobami autystycznymi)
Data emisji: 20.10.2016
Godzina emisji: 15.08

mp/fbi

Czytaj także

Gdynia, czyli "Lider dostępności"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 18:54
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Lider dostępności". Chodzi w nim o przestrzeń dostępną dla wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szpilkostrada" także dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 20:10
We Wrocławiu powstała "szpilkostrada". To specjalny teren wokół rynku, po którym wygodnie można poruszać się nie tylko w butach na wysokim obcasie, ale też na wózku inwalidzkim, czy z dzieckiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed nami Światowy Dzień Białej Laski

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 17:21
Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy hrabianka Róża Czacka, która straciła wzrok w 22. roku życia, założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Było to w 1911 roku.
rozwiń zwiń