Oto jest świat osób z autyzmem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 16:35
Tym razem zabraliśmy Państwa w podróż do świata osób z autyzmem. Opowiedzieliśmy o projektach Stowarzyszenia "Nie z tej Bajki”, czyli przyjaciół właśnie takich ludzi.
Audio
  • Oto jest świat osób z autyzmem (Czas niezwykły/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Lance Neilson/flickr/CC BY 2.0

- Stowarzyszenie tworzą osoby, które dobrze życzą osobom z takim zaburzeniem rozwoju. Nasza organizacja powstała z inicjatywy rodziców. Zależało nam na tym, żeby poszukiwać rozwiązań, które rzadko można znaleźć w ofercie państwowej czy prywatnej. Chodzi przede wszystkim o zajęcia grupowe z dziećmi. Jednak podstawowym celem było myślenie o zapewnieniu godnej przyszłości naszym dzieciom - opowiada prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem "Nie z tej Bajki” Kalina Zajączkowska.

Jednym z pomysłów jest ogólnopolski projekt "Niewidzialne dzieci".

W audycji mówiliśmy też między innymi o cyklu warsztatów "Obraz, kształt, muzyka i rytm, czyli jak sztuka pomaga zrozumieć świat" i o spektaklu "Wymiar wewnętrzny". Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Kalina Zajączkowska (prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem "Nie z tej Bajki”), Kinga Walkowiak (logopeda, plastyk, wychowawca w Zespole Szkół Specjalnych nr 92 w Warszawie), aktor Maciej Dmochowski (współprowadzący warsztaty teatralne z osobami autystycznymi)
Data emisji: 20.10.2016
Godzina emisji: 15.08

mp/fbi

Czytaj także

Gdynia, czyli "Lider dostępności"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 18:54
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Lider dostępności". Chodzi w nim o przestrzeń dostępną dla wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szpilkostrada" także dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 20:10
We Wrocławiu powstała "szpilkostrada". To specjalny teren wokół rynku, po którym wygodnie można poruszać się nie tylko w butach na wysokim obcasie, ale też na wózku inwalidzkim, czy z dzieckiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed nami Światowy Dzień Białej Laski

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 17:21
Wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy hrabianka Róża Czacka, która straciła wzrok w 22. roku życia, założyła Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi. Było to w 1911 roku.
rozwiń zwiń