X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak grać, by wygrać z rakiem? Milowe kroki w walce z chorobą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 01:56
Łatwe pomysły umożliwiają milowe kroki w walce z rakiem. Zmiany w tym zakresie stara się wprowadzić Fundacja Onkologiczna Alivia. - Chorowałam i sama doświadczyłam tej trudnej sytuacji, więc tym bardziej wiedziałam, jak ważne jest wsparcie i informacja - mówi współzałożycielka fundacji Agata Polińska.
Audio
  • Pracownicy Fundacji Alivia opowiadają o wspieraniu osób chorujących na raka (Czas Niezwykły/ Trójka)
Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą najczęstszą przyczyną zgonów - w wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tys. Polaków, co stanowi jedną czwartą wszystkich zgonów
Nowotwory złośliwe są w Polsce drugą najczęstszą przyczyną zgonów - w wyniku tych schorzeń umiera rocznie około 96 tys. Polaków, co stanowi jedną czwartą wszystkich zgonówFoto: Chinnapong/ Shutterstock

Na raka może zachorować każdy, bez względu na wiek, wykonywany zawód i dbałość o zdrowie. Oswajanie tej choroby - czym m.in. zajmuje się Fundacja Onkologiczna Alivia - nie jest łatwym zadaniem. Początki organizacji związane są z chorobą Agaty Polińskiej, jej współzałożycielki, która w wieku 28 lat zachorowała na nowotwór. Dziś jest zdrowa, a jej historia pomaga innym.

- Wśród znajomych i przyjaciół staliśmy się osobami, które są znane z tego, że walczą z rakiem i wiedzą jak tę walkę prowadzić. Wiele osób się z nami kontaktowało i w sposób naturalny powstała fundacja. Po prostu w którymś momencie stwierdziliśmy, że trzeba się dzielić naszymi doświadczeniami i wiedzą - opowiada Bartosz Poliński.

Fundacja jest znana z wielu prowadzonych z sukcesem projektów jak np. Kolejkoskop, Onkomapa, Czerwona skrzynka, Skarbonka. To dzięki nim pacjenci mogą dowiedzieć się, jakie szpitale i ośrodki są najbardziej rekomendowane przez chorych i gdzie spotkają się z najlepszą pomocą. W programie mówimy o tym, jak można ułatwić życie chorym na raka i jak wsparcie w walce z nowotworem może wpłynąć na życie.


Zarząd Fundacji Alviva (fot: Alviva) Agata Polińska i Bartosz Poliński, rodzeństwo, twórcy Alivii (fot: Alivia)

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska  
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Goście: Agata Polińska i Bartosz Poliński (twórcy Fundacji Onkologicznej Alivia), Wojciech Wiśniewski (rzecznik Fundacji Alivia)
Data emisji:
16.02.2017
Godzina emisji: 15.09

sm/ei

Czytaj także

Fundacja Alivia walczy z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 19:05
Stworzyli fundację, bo chcieli podzielić się zdobytym doświadczeniem w walce z rakiem. "Kolejkoskop" i "Onkomapa" to tylko niektóre działania wspomagające chorych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dojść do siebie po wygranej walce z rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 13:35
Psychiatrzy porównują osobę, która wygrała walkę z nowotworem do żołnierza, który wraca z misji wojennej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niełatwe życie codzienne ludzi z różą

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 20:23
- Stomia nie jest widoczna, ale jest ogromną barierą, powodującą, że ludzie wycofują się z życia, bo wydaje im się, że to będzie widać, coś stanie się z workiem i będzie czuć od nich nieprzyjemny zapach, a są to mity - mówi Dorota Minta, psycholog.
rozwiń zwiń