W jaki sposób pomagać potrzebującym dzieciom i ich rodzicom?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 16:55
- Wszystkie obiekty mamy przystosowane dla dzieci poruszających się na wózkach. Mamy terapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, itd. - mówi Arkadiusz Gawiński, z-ca dyrektora Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Helenów".
Audio
  • Jak pomagać potrzebującym dzieciom? (Czas niezwykły/Trójka)
Jeden z projektów prowadzonych przez Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD Helenów
Jeden z projektów prowadzonych przez Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD "Helenów"Foto: archiwum Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD "Helenów"

W "Czasie niezwykłym" spotykamy się z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, którego nadrzędnym celem jest troska o godne warunki życia dziecka, jego rozwój i podmiotowość. TPD to jedna z największych organizacji dbających o dobro dziecka. Z przedstawicielami Towarzystwa rozmawialiśmy o prowadzonych projektach wspierających dzieci i ich rodziców.

W jednej z placówek organizacji - Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD Helenów mieszka, uczy się i rehabilituje 150 dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością, a w innej - Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Warszawie - codziennie udzielane jest wsparcie 40 dzieciom z rodzin zagrożonych marginalizacją.

W drugiej części audycji, w cyklu "Na wyciągnięcie ręki", opowiedzieliśmy o portalu Mojestypendium.pl i o możliwościach uzyskania funduszy na realizację marzeń młodych ludzi.

Zapraszamy do słuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Arkadiusz Gawiński (z-ca dyrektora Centrum Rehabilitacji Edukacji i Opieki TPD Helenów), Sylwester Nowak (kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD w Warszawie przy ul. Grochowskiej), Jolanta Szklarska (przedstawiciel Zarządu Głównego TPD)
Data emisji: 1.06.2017
Godzina emisji: 15.07

fbi