Walcz z SM - walcz o siebie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 13:00
SM, czyli stwardnienie rozsiane, bardzo często traktowane jest jak wyrok. Malina Wieczorek i Tomasz Iwaniuk działający w Fundacji "SM - Walcz o siebie", myślą inaczej i starają się pomóc każdemu dotknietemu tą chorobą. Również przez zarażanie ich optymizmem i wiarą w siebie.
Audio
  • Rozmowa dotycząca Fundacji SM - Walcz o siebie (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

- Bardzo ważną rzeczą jest to, żebyśmy sobie zdali sprawę, gdzie jest nasze człowieczeństwo. Człowiek jest w środku, w duszy, w sercu i w tym, co może zrobić dla innych - mówi szefowa Fundacji "SM - Walcz o siebie". Malina Wieczorek zainicjowała kampanię na rzecz osób, podobnie jak ona, chorujących na SM. Wraz z Tomaszem Iwaniukiem -podróżnikiem, który jest jedną z twarzy kampanii - udowadniają, że mimo ciężkiego stanu zdrowia da się żyć pełnią życia i realizować swoje plany i marzenia.

- Ja nie jestem zdrowy i nigdy nie będę. Ja po prostu mam nadzieję, że dłuższą chwilę będę czuć się lepiej i chcę to wykorzystać - zaznacza Tomasz Iwaniuk. Po ciężkim napadzie choroby zdecydował się na karkołomne przedsięwzięcie - wyjechał w podróż po Afryce. Fundacja, z którą nasz gość współpracuje, pomaga chorym nie tylko w osiąganiu takich celów. Powstały ostatnio portal Szkoła Motywacji ma zapewniać im pomoc psychologiczną i prawną, a także pełnić funkcję edukacyjną, choćby przez publikacje wywiadów ze światowej sławy specjalistami w tej dziedzinie.

Gdzie mogą szukać pomocy chorzy na SM? Jak walczyć o siebie w obliczu choroby? Na te i inne pytania odpowiadają goście Elżbiety Korczyńskiej. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Malina Wieczorek (prezes Fundacji "SM - Walcz o siebie"), Tomek Iwaniuk (podróżnik i fotograf, jeden z bohaterów kampanii)
Data emisji: 7.07.2017
Godzina emisji: 15.08

ml/fbi

Czytaj także

Neuropozytywni na wskroś pozytywni

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 12:00
- Nie chodzi o tworzenie kolejnego stowarzyszenia, które będzie wydawało legitymacje i organizowało wspólne wyjazdy, ale o stworzenie ruchu osób myślących i działających podobnie - mówi Izabela Czarnecka, prezes Fundacji "Neuropozytywni”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SyMfonia Serc. Bo o SM trzeba mówić!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 10:05
Po raz 9. rusza kampania informacyjna SyMfonia Serc. Jej celem jest pokazanie problemów chorych na stwardnienie rozsiane (SM).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie sposób na epidemię XXI wieku, jaką jest cukrzyca?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 21:16
Za trzy, cztery lata mają być gotowe trzustki bioniczne, które mogą się okazać skutecznym narzędziem w walce z cukrzycą.
rozwiń zwiń