X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym jest nurkowanie dla niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 17:00
Osoby niepełnosprawne mają coraz więcej sposobności na aktywność fizyczną. Pojawiają się kolejne instytucje, które im to umożliwiają.
Audio
  • Rozmowa o aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez aktywność fizyczną (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alex Tor/Shutterstock.com

Stowarzyszenie Nautica z Krakowa pozwala osobom niepełnosprawnym odkryć, czym jest nurkowanie. - Zabieramy pod wodę ludzi ze wszystkimi niepełnosprawnościami, poza niepełnosprawnościami natury intelektualnej. Tutaj nie ma żadnych barier - mówi Anna Ćwiękowska.

Obecnie warunki dla funkcjonowania takich organizacji są lepsze niż kiedyś. Mogą one liczyć na dofinansowania, dzięki którym są w stanie tworzyć atrakcyjne programy dla swoich podopiecznych. Fundusze europejskie pozwalają też przygotowywać własne projekty, również osobom niepełnosprawnym.

Co przeżywali podopieczni Nautici, gdy znaleźli się w wodzie? Czy nurkowanie jest dobrą metodą aktywizowania osób niepełnosprawnych? O tym można się przekonać, słuchając nagrania rozmowy. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Anna Ćwiękowska i Maciej Pasierb (Stowarzyszenie Nautica), Andżelika Chrapkiewicz-Gądek, Bartosz Stępień (Spółdzielnia Socjalna Fado)
Data emisji: 20.07.2017
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Czytaj także

Niepełnosprawni na rynku pracy, czyli satysfakcja i łzy wzruszenia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 17:46
Nabieramy pewności siebie, poznajemy nowych ludzi i czujemy się potrzebni - niepełnosprawni jednym tchem wymieniają szereg pozytywnych stron zatrudnienia. Znalezienie pracy jest zawsze trudnym zadaniem, ale w niektórych przypadkach pozwala na nowo uwierzyć w siebie i wywołuje łzy wzruszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty "Widzieć inaczej". Niewidomi na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 18:11
Stefan Dunin-Wąsowicz z zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach nie ukrywał, że tytuł warsztatów "Widzieć inaczej" ma wiele znaczeń. - Przede wszystkim jest to marzenie, żeby osoby niewidome i słabowidzące znalazły się w głównym nurcie pracy, tak jak osoby widzące. Wierzymy, że jest to możliwe - mówił. 
rozwiń zwiń