Czym jest nurkowanie dla niepełnosprawnych?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 17:00
Osoby niepełnosprawne mają coraz więcej sposobności na aktywność fizyczną. Pojawiają się kolejne instytucje, które im to umożliwiają.
Audio
  • Rozmowa o aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez aktywność fizyczną (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alex Tor/Shutterstock.com

Stowarzyszenie Nautica z Krakowa pozwala osobom niepełnosprawnym odkryć, czym jest nurkowanie. - Zabieramy pod wodę ludzi ze wszystkimi niepełnosprawnościami, poza niepełnosprawnościami natury intelektualnej. Tutaj nie ma żadnych barier - mówi Anna Ćwiękowska.

Obecnie warunki dla funkcjonowania takich organizacji są lepsze niż kiedyś. Mogą one liczyć na dofinansowania, dzięki którym są w stanie tworzyć atrakcyjne programy dla swoich podopiecznych. Fundusze europejskie pozwalają też przygotowywać własne projekty, również osobom niepełnosprawnym.

Co przeżywali podopieczni Nautici, gdy znaleźli się w wodzie? Czy nurkowanie jest dobrą metodą aktywizowania osób niepełnosprawnych? O tym można się przekonać, słuchając nagrania rozmowy. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Anna Ćwiękowska i Maciej Pasierb (Stowarzyszenie Nautica), Andżelika Chrapkiewicz-Gądek, Bartosz Stępień (Spółdzielnia Socjalna Fado)
Data emisji: 20.07.2017
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Czytaj także

Niepełnosprawni na rynku pracy, czyli satysfakcja i łzy wzruszenia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 17:46
Nabieramy pewności siebie, poznajemy nowych ludzi i czujemy się potrzebni - niepełnosprawni jednym tchem wymieniają szereg pozytywnych stron zatrudnienia. Znalezienie pracy jest zawsze trudnym zadaniem, ale w niektórych przypadkach pozwala na nowo uwierzyć w siebie i wywołuje łzy wzruszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty "Widzieć inaczej". Niewidomi na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 18:11
Stefan Dunin-Wąsowicz z zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach nie ukrywał, że tytuł warsztatów "Widzieć inaczej" ma wiele znaczeń. - Przede wszystkim jest to marzenie, żeby osoby niewidome i słabowidzące znalazły się w głównym nurcie pracy, tak jak osoby widzące. Wierzymy, że jest to możliwe - mówił. 
rozwiń zwiń