X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Letni wolontariat, czyli jak pomóc innym i sobie samemu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 17:00
Wakacje to wyjątkowo dobry czas na wolontariat. Mamy liczne imprezy sportowe i kulturalne, ale także obozy, turnusy rehabilitacyjne. Bez wolontariuszy te imprezy i wydarzenia nie mogłyby się odbyć.
Audio
  • Elżbieta Korczyńska rozmawia z gośćmi o letnim wolontariacie (Czas niezwykły/Trójka)
Niektóre z realizowanych przez AIESEC projektów polegają na pracy z dziećmi i uczeniu ich, jak dbać o własną kulturę (zdjęcie ilustracyjne)
Niektóre z realizowanych przez AIESEC projektów polegają na pracy z dziećmi i uczeniu ich, jak dbać o własną kulturę (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Obecnie organizatorzy wielu wydarzeń letnich oferują możliwość podjęcia wolontariatu. Niektóre festiwale pracują w ten sposób przez cały rok. Jest to dobra sposobność na zdobycie cennego doświadczenia i dopisania w życiorysie ważnej pozycji, co może młodemu człowiekowi pomóc w budowaniu dalszej ścieżki kariery.

- Pracowałem jako wolontariusz. Dwa tygodnie spędziłem w lesie, nad jeziorem, w otoczeniu świetnych młodych ludzi. Był to obóz harcerski, gdzie opiekowaliśmy się ponad setką dzieciaków - mówi dr Tomasz Godlewski. Jak przyznaje nasz gość, "nie można tu liczyć na jakąś gratyfikację finansową, ważne jest jednak to, co zostaje w nas".

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" o ciekawym projekcie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej "Muzyka piękną zawsze pozostaje", którego celem jest zainteresowanie ludzi kulturą ludową, mówiła m.in. Mariola Kowalska, prezes LOTZM.
 

Płyta "Muzyka piękną zawsze pozostaje” Płyta "Muzyka piękną zawsze pozostaje”


Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Marta Kukowska (autorka książki "Przepis na wolontariat”), dr Tomasz Godlewski (socjolog)
Data emisji: 27.07.2017
Godzina emisji: 15.08

ml/mk

Czytaj także

E-wolontariat pokonuje bariery czasu i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 16:00
- E-wolontariusz to taka osoba, która za pomocą internetu pomaga innym: dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem - mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka platformy TuDu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na życie i zaczarowane pole. Czym jest wolontariat?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 02:00
Pomoc wolontariuszy w kulturze to powiew świeżości i sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego. - Dawanie czegoś z siebie drugiemu człowiekowi jest uzależniające i wzbogacające, bo dając zawsze wiele więcej zyskujemy - mówi Marta Kukowska.
rozwiń zwiń