Letni wolontariat, czyli jak pomóc innym i sobie samemu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 17:00
Wakacje to wyjątkowo dobry czas na wolontariat. Mamy liczne imprezy sportowe i kulturalne, ale także obozy, turnusy rehabilitacyjne. Bez wolontariuszy te imprezy i wydarzenia nie mogłyby się odbyć.
Audio
  • Elżbieta Korczyńska rozmawia z gośćmi o letnim wolontariacie (Czas niezwykły/Trójka)
Niektóre z realizowanych przez AIESEC projektów polegają na pracy z dziećmi i uczeniu ich, jak dbać o własną kulturę (zdjęcie ilustracyjne)
Niektóre z realizowanych przez AIESEC projektów polegają na pracy z dziećmi i uczeniu ich, jak dbać o własną kulturę (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Obecnie organizatorzy wielu wydarzeń letnich oferują możliwość podjęcia wolontariatu. Niektóre festiwale pracują w ten sposób przez cały rok. Jest to dobra sposobność na zdobycie cennego doświadczenia i dopisania w życiorysie ważnej pozycji, co może młodemu człowiekowi pomóc w budowaniu dalszej ścieżki kariery.

- Pracowałem jako wolontariusz. Dwa tygodnie spędziłem w lesie, nad jeziorem, w otoczeniu świetnych młodych ludzi. Był to obóz harcerski, gdzie opiekowaliśmy się ponad setką dzieciaków - mówi dr Tomasz Godlewski. Jak przyznaje nasz gość, "nie można tu liczyć na jakąś gratyfikację finansową, ważne jest jednak to, co zostaje w nas".

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" o ciekawym projekcie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Mińskiej "Muzyka piękną zawsze pozostaje", którego celem jest zainteresowanie ludzi kulturą ludową, mówiła m.in. Mariola Kowalska, prezes LOTZM.
 

Płyta "Muzyka piękną zawsze pozostaje” Płyta "Muzyka piękną zawsze pozostaje”


Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Marta Kukowska (autorka książki "Przepis na wolontariat”), dr Tomasz Godlewski (socjolog)
Data emisji: 27.07.2017
Godzina emisji: 15.08

ml/mk

Czytaj także

E-wolontariat pokonuje bariery czasu i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 16:00
- E-wolontariusz to taka osoba, która za pomocą internetu pomaga innym: dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem - mówi Marzena Kacprowicz, koordynatorka platformy TuDu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na życie i zaczarowane pole. Czym jest wolontariat?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 02:00
Pomoc wolontariuszy w kulturze to powiew świeżości i sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego. - Dawanie czegoś z siebie drugiemu człowiekowi jest uzależniające i wzbogacające, bo dając zawsze wiele więcej zyskujemy - mówi Marta Kukowska.
rozwiń zwiń