X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budowanie małych wspólnot, czyli sąsiedztwo z jakością

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 16:30
Rozmawialiśmy z sąsiadami, którzy mają inicjatywę i potrzebę dokonywania zmian. Działają na rzecz integrowania społeczności lokalnej. W "Czasie niezwykłym" mówiliśmy o Q-Ruchu Sąsiedzkim.
Audio
  • Rozmowa o tworzeniu więzi w społecznościach sąsiedzkich w ramach programu Q-Ruch (Czas niezwykły/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: SpeedKingz/shutterstock.com

- To jest projekt centrum wspierania aktywności lokalnej. Naszym celem jest edukowanie mieszkańców, żeby mogli tworzyć jak najlepsze i najbardziej jakościowe sąsiedztwa - mówi Magdalena Czarnecka, animatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego.

Projekty takie jak ten mają na celu budowanie więzi w niewielkich wspólnotach, jakimi są sąsiedztwa, aktywizowanie jej członków i zachęcanie do pracy na ich rzecz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której - w ramach cyklu "Na wyciągniecie ręki" - rozmawialiśmy także o wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych w wieku 3-8 lat, mieszkających na terenie powiatu legionowskiego.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Jolanta Zientek-Varga (animatorka z Targówka, organizatorką Dnia Sąsiada), Beata Grochowska (kierownik klubu "Nasz Klub" Osiedle "Generalska", organizatorka Dnia Sąsiada), Magdalena Czarnecka (animatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej), Jowita Radzińska (animatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego, certyfikowana trenerka warsztatu grupowego i procesu grupowego)
Data emisji: 3.08.2017
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Czytaj także

Moc zmieniania świata jest w nas. Odkryjmy ją

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 01:29
- Ashoka to w języku staroindyjskim brak smutku. Głęboko wierzymy, że gdyby na świecie dużo ludzi chciało brać los w swoje ręce i rozwiązywać problem, to świat były lepszym miejscem - mówi Agata Stafiej-Bartosik z Fundacji Ashoka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty "Widzieć inaczej". Niewidomi na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 18:11
Stefan Dunin-Wąsowicz z zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach nie ukrywał, że tytuł warsztatów "Widzieć inaczej" ma wiele znaczeń. - Przede wszystkim jest to marzenie, żeby osoby niewidome i słabowidzące znalazły się w głównym nurcie pracy, tak jak osoby widzące. Wierzymy, że jest to możliwe - mówił. 
rozwiń zwiń