Budowanie małych wspólnot, czyli sąsiedztwo z jakością

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 16:30
Rozmawialiśmy z sąsiadami, którzy mają inicjatywę i potrzebę dokonywania zmian. Działają na rzecz integrowania społeczności lokalnej. W "Czasie niezwykłym" mówiliśmy o Q-Ruchu Sąsiedzkim.
Audio
  • Rozmowa o tworzeniu więzi w społecznościach sąsiedzkich w ramach programu Q-Ruch (Czas niezwykły/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: SpeedKingz/shutterstock.com

- To jest projekt centrum wspierania aktywności lokalnej. Naszym celem jest edukowanie mieszkańców, żeby mogli tworzyć jak najlepsze i najbardziej jakościowe sąsiedztwa - mówi Magdalena Czarnecka, animatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego.

Projekty takie jak ten mają na celu budowanie więzi w niewielkich wspólnotach, jakimi są sąsiedztwa, aktywizowanie jej członków i zachęcanie do pracy na ich rzecz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której - w ramach cyklu "Na wyciągniecie ręki" - rozmawialiśmy także o wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci niepełnosprawnych w wieku 3-8 lat, mieszkających na terenie powiatu legionowskiego.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Jolanta Zientek-Varga (animatorka z Targówka, organizatorką Dnia Sąsiada), Beata Grochowska (kierownik klubu "Nasz Klub" Osiedle "Generalska", organizatorka Dnia Sąsiada), Magdalena Czarnecka (animatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej), Jowita Radzińska (animatorka Q-Ruchu Sąsiedzkiego, certyfikowana trenerka warsztatu grupowego i procesu grupowego)
Data emisji: 3.08.2017
Godzina emisji: 15.07

ml/mk

Zobacz także

Czytaj także

Moc zmieniania świata jest w nas. Odkryjmy ją

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 01:29
- Ashoka to w języku staroindyjskim brak smutku. Głęboko wierzymy, że gdyby na świecie dużo ludzi chciało brać los w swoje ręce i rozwiązywać problem, to świat były lepszym miejscem - mówi Agata Stafiej-Bartosik z Fundacji Ashoka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty "Widzieć inaczej". Niewidomi na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 18:11
Stefan Dunin-Wąsowicz z zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach nie ukrywał, że tytuł warsztatów "Widzieć inaczej" ma wiele znaczeń. - Przede wszystkim jest to marzenie, żeby osoby niewidome i słabowidzące znalazły się w głównym nurcie pracy, tak jak osoby widzące. Wierzymy, że jest to możliwe - mówił. 
rozwiń zwiń