X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie po wypadku jak drugie narodziny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 22:58
- W momencie, gdy łamiemy sobie kręgosłup, medycyna jest bezradna. Wiadomość o tym, że resztę życia muszę spędzić na wózku była dla mnie dotkliwa - mówi Piotr Pawłowski z Fundacji "Integracja".
Audio
  • Kampania społeczna "Płytka wyobraźnia to kalectwo" (Czas Niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bubutu/Schutterstock

plakat kampanii Płytka wyobraźnia to kalectwo Plakat kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo"

Właśnie trwa kolejna edycja kampanii społecznej "Płytka wyobraźnia to kalectwo". Jej pomysłodawcy przestrzegają przed ryzykownymi zachowaniami nad wodą i niebezpiecznym skokami, które dla wielu osób kończą się na wózku inwalidzkim.

Prezes Fundacji "Integracja" Piotr Pawłowski 35 lat temu w wyniku skoku do wody doznał porażenia czterokończynowego. - Były to dla mnie drugie narodziny. Wszystko rozpoczęło się od początku, bo faktycznie po wypadku wszystko zaczyna się od nowa. Moje wcześniejsze życie opierałem na sprawności fizycznej i trudno nawet sobie wyobrazić, jak można funkcjonować, gdy ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa - opowiada Piotr Pawłowski.

O kampanii i wsparciu w takim momencie rozmawiamy w audycji. W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówimy o akcji SyMfonia Serc i pomocy dla chorych na stwardnienie rozsiane

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Piotr Pawłowski (prezes Fundacji Integracji), Tomasz Pisarzewski (Fundacja Integracja)
Data emisji: 10.08.2017
Godzina emisji: 15.08

sm/iwo

Czytaj także

Warsztaty "Widzieć inaczej". Niewidomi na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 18:11
Stefan Dunin-Wąsowicz z zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach nie ukrywał, że tytuł warsztatów "Widzieć inaczej" ma wiele znaczeń. - Przede wszystkim jest to marzenie, żeby osoby niewidome i słabowidzące znalazły się w głównym nurcie pracy, tak jak osoby widzące. Wierzymy, że jest to możliwe - mówił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower dla każdego, nawet niewidomego. Jak to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 21:03
- Tandemy się wyprzedzają, jest ciągła wymiana informacji, dyskusja, śmiech i zabawa - mówi o wycieczkach rowerowych dla niewidomych Waldemar Rogowski, prezes zarządu Fundacji "Niewidomi na tandemach".
rozwiń zwiń