X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak w prosty sposób można uratować komuś życie?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 19:49
– Szpik, komórki macierzyste dają leżącemu w szpitalu pacjentowi możliwość nowego życia, które nie będzie uzależnione od kroplówek i tabletek – mówi Wojciech Niewinowski, pozyskujący i rejestrujący potencjalnych dawców z Fundacji DKMS.
Audio
  • Dlaczego warto zostać dawcą szpiku? (Czas niezwykły/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Apel kampanii "Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!" skierowany jest do wszystkich Polaków, którzy chcieliby pomóc chorym na nowotwory krwi. W największym Ośrodku Dawców Szpiku w Polsce, jakim jest działająca od 2008 roku Fundacja DKMS, zarejestrowanych jest ponad milion (stan na lipiec 2017) potencjalnych dawców szpiku. Spośród nich 4 300 osób (lipiec 2017) oddało swoje komórki macierzyste lub szpik pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. To wielka szansa na drugie życie.

– Jako Fundacja DKMS mamy misję i zależy nam na tym, by znaleźć dawcę dla każdego pacjenta, który potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych niezależnie od tego, w którym krańcu świata on się znajduje. Staramy się to robić przez różnego rodzaju działania informacyjne i edukacyjne, mające na celu zachęcenie jak największej rzeszy ludzi do rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku – mówi Joanna Zduńczyk.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" rozmawiamy z Changemakers, czyli Anną Książek i Andrea Puccim. Jak zmieniać świat, czyniąc jednocześnie dobro? O tym mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Goście: Joanna Zduńczyk (Fundacja DKMS), Joanna Surdyk (Fundacja DKMS), Piotr Kruszyński (dawca i bohater kampanii "Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!"), Anna Książek i Andrea Pucci (Changemakers)
Data emisji: 31.08.2017
Godzina emisji: 15.10

sm/ab

Czytaj także

Zarejestruj się jako dawca szpiku

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 21:09
"Dwa wymazy i do bazy" - pod takim hasłem rusza piąta już edycja akcji, która ma na celu rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po wypadku jak drugie narodziny

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 22:58
- W momencie, gdy łamiemy sobie kręgosłup, medycyna jest bezradna. Wiadomość o tym, że resztę życia muszę spędzić na wózku była dla mnie dotkliwa - mówi Piotr Pawłowski z Fundacji "Integracja".
rozwiń zwiń