X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc najsłabszym

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 10:30
Zakon Kawalerów Maltańskich istnieje od XI wieku, a w samej Polsce od blisko 700 lat. Pierwotnie zajmowali się oni prowadzeniem szpitali i hospicjów dla pielgrzymów w Jerozolimie. 
Audio
  • Polscy Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc najsłabszym (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Obecnie ich działalność również skupia się na dobroczynności i pomocy innym, a jedna z instytucji powołanych do życia przez zakon, czyli Fundacja "Pomoc Maltańska" znajduje się w Warszawie.

– Prowadzimy projekty aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, by takie osoby mogły łatwiej znaleźć pracę zgodną z ich wykształceniem. Rodzaj i stopień niepełnosprawności właściwie nie mają znaczenia. Wyjątkiem są osoby z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, bo to zupełnie inna ścieżka, inny rodzaj opieki i inny rynek pracy – mówi Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, dyrektor Biura Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich.

Warszawscy Kawalerowie Maltańscy prowadzi również inną akcję – "Opłatek Maltański". Odbywa się ona nieprzerwanie od 2002 roku, a jej celem jest organizowanie spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących. Więcej informacji o działaniach Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie można usłyszeć w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania.

Z kolei w cyklu "Na wyciągniecie ręki" powiedzieliśmy o przygotowaniach do podwórkowej gwiazdki. Jej finał odbędzie się 16 grudnia. Jeszcze jest czas, aby zainteresowani zgłaszali swój akces i otrzymali wsparcie przy organizacji tego typu wydarzenia w swoim miejscu zamieszkania.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Gość: Agnieszka Lissowska-Lewkowicz (dyrektor Biura Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich)
Data emisji: 28.11.2017
Godzina emisji: 23.08

ml/mk

Czytaj także

Dziś pomaga innym. Kiedyś sam potrzebował pomocy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 20:00
To historia chłopaka, który najpierw był podopiecznym Środowiskowego Ogniska Wychowawczego na warszawskiej Pradze dla dzieci z rodzin zagrożonych marginalizacją, dziś jest jego dyrektorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rugbyści na wózkach. Jak zmienić postrzeganie niepełnosprawnych sportowców?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:00
Celem ostatniej kampanii społecznej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach jest próba zwrócenia uwagi na fakt uprawiania sportu przez osoby poruszające się na wózkach, a także zmiany wizerunku sportowców z niepełnosprawnościami.
rozwiń zwiń