Polscy Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc najsłabszym

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 10:30
Zakon Kawalerów Maltańskich istnieje od XI wieku, a w samej Polsce od blisko 700 lat. Pierwotnie zajmowali się oni prowadzeniem szpitali i hospicjów dla pielgrzymów w Jerozolimie. 
Audio
  • Polscy Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc najsłabszym (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Obecnie ich działalność również skupia się na dobroczynności i pomocy innym, a jedna z instytucji powołanych do życia przez zakon, czyli Fundacja "Pomoc Maltańska" znajduje się w Warszawie.

– Prowadzimy projekty aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, by takie osoby mogły łatwiej znaleźć pracę zgodną z ich wykształceniem. Rodzaj i stopień niepełnosprawności właściwie nie mają znaczenia. Wyjątkiem są osoby z niepełnosprawnością intelektualną i całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, bo to zupełnie inna ścieżka, inny rodzaj opieki i inny rynek pracy – mówi Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, dyrektor Biura Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich.

Warszawscy Kawalerowie Maltańscy prowadzi również inną akcję – "Opłatek Maltański". Odbywa się ona nieprzerwanie od 2002 roku, a jej celem jest organizowanie spotkań wigilijnych dla osób potrzebujących. Więcej informacji o działaniach Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie można usłyszeć w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do słuchania.

Z kolei w cyklu "Na wyciągniecie ręki" powiedzieliśmy o przygotowaniach do podwórkowej gwiazdki. Jej finał odbędzie się 16 grudnia. Jeszcze jest czas, aby zainteresowani zgłaszali swój akces i otrzymali wsparcie przy organizacji tego typu wydarzenia w swoim miejscu zamieszkania.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska
Gość: Agnieszka Lissowska-Lewkowicz (dyrektor Biura Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich)
Data emisji: 28.11.2017
Godzina emisji: 23.08

ml/mk

Zobacz także

Czytaj także

Dziś pomaga innym. Kiedyś sam potrzebował pomocy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 20:00
To historia chłopaka, który najpierw był podopiecznym Środowiskowego Ogniska Wychowawczego na warszawskiej Pradze dla dzieci z rodzin zagrożonych marginalizacją, dziś jest jego dyrektorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rugbyści na wózkach. Jak zmienić postrzeganie niepełnosprawnych sportowców?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 10:00
Celem ostatniej kampanii społecznej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach jest próba zwrócenia uwagi na fakt uprawiania sportu przez osoby poruszające się na wózkach, a także zmiany wizerunku sportowców z niepełnosprawnościami.
rozwiń zwiń