Jak dbać o kondycję psychiczną?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 23:59
Aktualnie panuje moda na aktywny tryb życia i kształtowanie kondycji fizycznej. Okazuje się, że nasze zdrowie psychiczne również potrzebuje takiej dbałości. 
Audio
  • Jak dbać o kondycję psychiczną? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/shutterstock.com/cc

– Od wielu lat zajmujemy się wspieraniem osób, które przeżywają różnego rodzaju załamania lub mają problemy w swoim otoczeniu, związane z pracą, sytuacją rodzinną, miejscem pobytu. Tak naprawdę nigdy wcześniej nie mówiliśmy o tym jako o zdrowiu psychicznych. Zaczęliśmy zauważać, że to, co robimy, to wspieranie dobrej kondycji – zaznaczył Antonii Sobolewski ze Stowarzyszenia "Czas Przestrzeń Tożsamość".

W audycji podkreślono, jak dbać o zdrowie psychiczne i jakie plany ma stowarzyszenie. Przedstawiono też problem stresu w pracy lub wypalenia zawodowego. Odpowiedziano też na pytania o to, co wpływa na takie zachowanie i jak podjąć walkę z samym sobą.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" szczegółowo omówiono zbliżający się Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Jest to wydarzenie skupiające osoby z całej Polski, które mówią o swoich problemach, wyrażają opinie i przedstawiają pomysły na radzenie sobie z wieloma trudnościami. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Antoni Sobolewski (Stowarzyszenie "Czas Przestrzeń Tożsamość"), Monika Zima-Parjaszewska (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną)
Data emisji: 9.01.2018
Godzina emisji: 23.07

kw/iwo

Czytaj także

Jak wspierać osoby w żałobie?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:15
Na to pytanie Elżbieta Korczyńska i jej goście szukali odpowiedzi w audycji "Czas niezwykły".
rozwiń zwiń