X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na pomoc dzieciom ze stwardnieniem rozsianym

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:21
Joanna Boryga organizuje wspólnie z grupą znajomych i Fundacją Ulica, spotkania edukacyjno-motywacyjne dla chorych na stwardnienie rozsiane. Pokazuje na własnym przykładzie, że diagnoza to nie wyrok, że z SM można nie tylko normalnie żyć, ale też realizować swoje marzenia i pasje.
Audio
  • Silni, młodzi, supermocni! (Czas niezwykły/Trójka)
Spotkanie z Nadią - nastolatką chorującą na SM, zaowocowało pomysłem na przedsięwzięcie Silni, MłodziSMSuperMocni
Spotkanie z Nadią - nastolatką chorującą na SM, zaowocowało pomysłem na przedsięwzięcie "Silni, Młodzi/SM/SuperMocni"Foto: Shutterstock

Gdy mieszkała w Kalifornii dowiedziała się, że choruje na stwardnienie rozsiane. Proces przejścia od przygnębienia do uświadomienia sobie, że z tą chorobą można żyć, był bardzo długi. – Mimo to, że przyjęłam leczenie i robiłam to, co lekarze kazali robić, to nie potrafiłam przyjąć do wiadomości jak poważnie jestem chora. W ciągu roku groził mi wózek inwalidzki, ale nie przyjęłam tego do wiadomości. Zaczęłam trenować i w ciągu roku tak wytrenowałam swój organizm tak, że przebiegłam maraton – powiedziała Joanna Boryga.   

Po przyjeździe do Polski, przeniosła swoje doświadczenia kalifornijskie na rodzimy grunt. Spotkanie z Nadią, nastolatką chorującą na SM, zaowocowało pomysłem na przedsięwzięcie "Silni, Młodzi/SM/SuperMocni". W realizacji pomysłu pomogła śląska Fundacja Ulica, która stworzyła projekt "Ściana marzeń". – To bardzo duża ściana, na której zapisuje się swoje marzenia. JEst w tym pewna magia – mówiła w rozmowie z Elżbietą Korczyńską.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" rozmawialiśmy z Anną Dymną o 14. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Gość: Joanna Boryga (pomysłodawczyni przedsięwzięcia "Silni, Młodzi/SM/SuperMocni"), Anna Dymna (piosenkarka, fundacja "Mimo Wszystko")
Data emisji: 6.03.2018
Godzina emisji: 23.08

abi/ml

Czytaj także

Borderline, czyli wyzwanie dla współczesnej psychiatrii

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 07:00
Tym razem w "Klubie Trójki" rozmawialiśmuy o borderline, czyli pogranicznym zaburzeniu osobowości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relaksacja – idealny sposób na poprawę naszego zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 12:28
– Nie jesteśmy bezmyślnymi maszynami, skazanymi na pigułki zwalczające codzienne dolegliwości – mówi Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otyłość – poważna choroba, którą należy leczyć

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 00:00
Ta choroba to jeden z największych problemów XXI wieku. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaliczyła otyłość do grupy chorób cywilizacyjnych i mówi o epidemii.
rozwiń zwiń