X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka z uzależnieniami. Jak ją wygrać?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 15:00
Rozmowa z autorką książki "Rok na odwyku". To poruszająca kronika z rocznego pobytu w zamkniętym zakładzie odwykowym.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Marjan Apostolovic/Shutterstock

Katarzyna Nowak, pisarka i dziennikarka, szczerze mówi o 18 latach swojego uzależnienia od alkoholu, narkotyków, środków nasennych i o swojej dysfunkcyjnej, choć kochającej się rodzinie. O długim procesie szukania pomocy u psychiatrów i o trudnej, ale przełomowej decyzji, kiedy w końcu sama dobrowolnie poddała się drakońskiej terapii odwykowej. Ta książka pomaga uwierzyć, że warto walczyć o siebie i można życiu przywrócić utracony sens.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki":

Kampanie społeczne na temat nerek. Co dzisiąty Polak choruje na nerki i najczęściej o tym nie wie. 4 miliony Polaków chorych na nerki umrze przedwcześnie, najczęściej przed postawieniem diagnozy – alarmują najwybitniejsi polscy nefrolodzy skupieni wokół NEFRON – Sekcji Nefrologicznej Izby Gospodarczej Medycyna Polska. NEFRON prowadzi przez cały czas kampanie społeczne edukujące Polaków. W tym roku poprosił o pomoc studentów medycyny, twórców kanału "Najprościej mówiąc" na YouTube. Powstał wyjątkowy, zrobiony ze świetnym poczuciem humoru, film o nerkach (w roli głównej), namawiający do robienia prostych badań, które mogą uratować zdrowie i życie.  

***

Na audycję "Czas niezwykły" we wtorek (17.04) od godz. 23.05 do północy zaprasza Elżbieta Korczyńska.

Czytaj także

Na pomoc dzieciom ze stwardnieniem rozsianym

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:21
Joanna Boryga organizuje wspólnie z grupą znajomych i Fundacją Ulica, spotkania edukacyjno-motywacyjne dla chorych na stwardnienie rozsiane. Pokazuje na własnym przykładzie, że diagnoza to nie wyrok, że z SM można nie tylko normalnie żyć, ale też realizować swoje marzenia i pasje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na pełnej petardzie księdza Jana Kaczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 11:42
Duchowny rzymskokatolicki, prezbiter, doktor nauk teologicznych, bioetyk, twórca Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Jaki był naprawdę ksiądz Jan Kaczkowski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto powody, dla których warto regularnie odwiedzać okulistę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 00:00
Statystyki mówią, że co trzeci dorosły Polak nigdy nie był u okulisty.
rozwiń zwiń