X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ważny dla wychowania jest odpoczynek?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 00:00
Od 100 lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zbiera doświadczenia w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży "gorszych szans".
Audio
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od stu lat organizuje wypoczynek dla dzieci (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Yukal Liudmyla/Shutterstock.com

– Sto lat TPD to wiek odpowiadania na bieżące potrzeby dzieci. Towarzystwo powstało w 1919 roku, czyli zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Sytuacja dzieci była wtedy tragiczna. Nie miały one dostępu do szczepień, były zaniedbane zdrowotnie, niemal połowa z nich nie korzystała z edukacji. Wtedy działaczka społeczna, Stefania Sempołowska, na zjeździe PPS po raz pierwszy postulowała konieczność powołania organizacji, która będzie się zajmowała najmłodszymi obywatelami. I tak dano impuls do powstania TPD, które zaczęło organizować dziecińce wiejskie, ochronki, ogniska przedszkolne, czyli miejsca, gdzie dzieci mogły bezpiecznie spędzać czas – mówi Jolanta Szklarska, dyrektor Biura Zarządu Głównego TPD.

– W naszych ogniskach środowiskowych i wychowawczych dzieci uczestniczą w zajęciach cały rok. Te dzieci przede wszystkim korzystają z wypoczynku z nami. Nie robimy żadnego getta – każdy z zewnątrz, kto miałby ochotę dołączyć, jest mile widziany. Zaczęło się to 20 lat temu od "Lata w mieście". Przyszłam wtedy do księdza proboszcza w Falenicy i zapytałam, czy możemy zostać na lipiec. Z tego jednego lipca zrobiło się 20 lat. Zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo, ale bez dyscypliny za wszelką cenę. Chcemy, aby mogły one odpocząć, ale i przeżyć przygodę – dodaje Katarzyna Zdzieborska, prezes Oddziału Dzielnicowego TPD w Wawrze.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której także – w ramach cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – mówiliśmy o kampanii "Razem ścigamy się z cukrzycą".

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jolanta Szklarska (dyrektor Biura Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci), Katarzyna Zdzieborska (wolontariuszka, prezes Oddziału Dzielnicowego TPD w Wawrze), Marta Domańska (koordynator kampanii "Razem ścigamy się z cukrzycą")
Data emisji: 26.06.2018
Godzina emisji: 23.09

ml/mk

Czytaj także

200 lat Instytutu Głuchoniemych w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 10:30
Warszawski Instytut Głuchoniemych ma ogromne tradycje i osiągnięcia na skalę międzynarodową w edukacji osób niesłyszących. Ta jedna z najstarszych placówek na świecie zajmujących się pomocą osobom głuchoniemym, dziś skutecznie łamie stereotypy dotyczące ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc spełnić marzenia osieroconych dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 01:00
W jaki sposób można im pomóc i spełnić ich marzenia? I jak czasami niewiele potrzeba, żeby przywrócić im beztroskie dzieciństwo? 
rozwiń zwiń