X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pękający lód obojętności, czyli Lodołamacze 2018

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 00:00
To konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ma na celu przełamywanie barier w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym i szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
Audio
  • Lodołamacze 2018. Jak wspierać niepełnosprawnych na rynku pracy? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

– Lodołamacz to statek, który kruszy lód i wyznacza nowe szlaki w trudnych warunkach. To również pracodawcy, którzy nie boją się zatrudniać osób niepełnosprawnych. To także same osoby niepełnosprawne, które są zatrudniane, które chcą wejść na rynek pracy, nie obawiają się swoich ograniczeń i chcą funkcjonować jako pełnoprawni obywatele – tłumaczy Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018 Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": 

Konkurs filmowy na krótki film dokumentalny pod hasem [NIE]PEŁNOSPRAWNOŚĆ. O osobach z niepełnosprawnością myśli się głównie jak o pacjentach, bądź ludziach, których życie sprowadza się do zmagań z własnymi ograniczeniami. Alienacja i brak wiedzy prowadzą do stereotypizacji, strachu oraz trudności w nawiązywaniu relacji z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością. Głównym zadaniem uczestników konkursu było przełamanie tych barier.

Wśród nagrodzonych filmów znalazły się:

  • "Człowiek bez barier" ("A Man Without Barriers", reż. Piotr Marcjasz, Mariusz Kędzierski, Adam Ślesiński, Przemysław Sitek, Szymon Maćkowski) – opowieść o życiu Mariusza Kędzierskiego, artysty i mówcy motywacyjnego.
  • "Jestem Europejczykiem" ("I Am European", reż. Małgorzata Mikołajczyk) – portret pana Artura, który krok po kroku opowiada o swojej drodze, o sile wsparcia i potrzebie pracy.
  • "Ostatni Junak" ("The Last Junak", reż. Mikołaj Janik, Wiktor Owłasiuk) – film dokumentalny o miłości z motocyklami w tle.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autorka: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jan Zając (prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych), Krzysztof Kosiński (wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych)
Data emisji: 9.07.2018
Godzina emisji: 23.08

ml/gs


Czytaj także

Taniec na wózkach – pasja, miłość i zaangażowanie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 10:13
Elżbieta Korczyńska zaprosiła do studia osoby, które zawodowo zajmują się tańcem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jak wyglądają oficjalne turnieje taneczne dla osób niepełnosprawnych? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla ofiar przemocy domowej

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 01:00
Celem akcji społecznej "Kocham. Szanuję" jest nagłośnienie problemu przemocy domowej i dotarcie do ich ofiar oraz świadków z informacją o tym, gdzie szukać pomocy.
rozwiń zwiń