X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń", czyli książka o tym, jak smakować życie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 00:00
W październiku, miesiącu walki z tą chorobą, przedstawiamy wyjątkowy reportaż "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń".
Audio
  • Niezwykłe dziewczyny walczą z rakiem (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lzf/Shutterstock

Okładka książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" (fot. materiały promocyjne) Okładka książki Agnieszki Witkowicz-Matolicz "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" (fot. materiały promocyjne)

To nie jest książka o chorowaniu, to książka o tym, jak smakować życie! Do tej pory w przestrzeni publicznej funkcjonowały głównie historie onkologiczne ze smutnym zakończeniem. Ta książka pokazuje, że nawet po tak poważnej diagnozie i leczeniu można wrócić do normalnego życia i sięgać po więcej, a nawet dokonywać niemożliwego!

Co roku w Polsce ponad 18 000 kobiet poznaje diagnozę. 2 000 z nich to kobiety młode, wiele nawet przed trzydziestką. We wzruszającym i przejmującym reportażu Agnieszka Witkowicz-Matolicz opowiada historię dziesięciu niezwykłych kobiet, które odrzuciły stereotypowe myślenie i postanowiły chorować inaczej.

Aleksandra zamiast cicho popłakiwać w kącie na korytarzu Centrum Onkologii, na chemię wkładała intensywnie różową perukę. Przykład Kasi pokazuje, że po leczeniu onkologicznym można zostać mamą. A Hania rok po chemii ustanowiła żeglarski rekord świata opływając jachtem Antarktydę!

Gośćmi audycji są: Agnieszka Witkowicz-Matolicz – dziennikarka i reporterka, socjolożka, ale też pacjentka. Na raka piersi zachorowała w wieku 32 lat, rok po tym, gdy została mamą, oraz Aleksandra i Joanna – bohaterki książki.

W cyklu Na wyciągnięcie ręki – MukoKoalicja, czyli Koalicja na Rzecz Chorych na Mukowiscydozę, to porozumienie organizacji pozarządowych (Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą), Fundacji MATIO oraz Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę "Podaruj Oddech"), których celem jest działanie na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Witkowicz-Matolicz (dziennikarka, reporterka, socjolożka, autorka książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń"), Aleksandra Wiaderek-Barańska i Joanna Górska (bohaterki książki "Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń"), Przemysław Marszałek (członek zarządu Fundacji MATIO)
Data emisji: 8.10.2018
Godzina emisji: 23.09

mta. prasowe/ml/kw

Czytaj także

Nawet choroba może zmienić życie na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:30
Majówka to znakomita okazja by wybrać sie na łono przyrody. Podobnie postąpiła Wiola Pietrzak, ale nie z powodu długiego weekendu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wspierać osoby z chorobami skóry?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 23:55
"Odkryj, poznaj, zaakceptuj" to ogólnopolska bajkowa kampania, której celem poprzez między innymi Baśnie braci Grimm jest zwrócenie uwagi na problemy osób z łuszczycą. 
rozwiń zwiń