Wolontariat hospicyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 00:00
Wolontariat wyjątkowy, momentami niezwykle trudny, ale też będący źródłem wielu pozytywnych emocji, wzruszeń, radości i ogromnej satysfakcji.
Audio
  • Bohaterem może być każdy (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Photographee.eu

pozytywne myślenie zdrowy styl życia zdrowie FREE 1200_660.jpg
"Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń", czyli książka o tym, jak smakować życie

W audycji m.in. refleksje po XI Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariatu Hospicyjnego, która odbyła się niedawno w Radomiu.

– Wolontariuszem w hospicjum może zostać każda osoba. Opcji i możliwości jest wiele. Jeśli chodzi o wolontariat opiekuńczy, to tu mogą dołączyć osoby pełnoletnie, które ukończyły kurs przygotowujący do tego, aby być z pacjentem i jego rodziną – zaznacza Barbara Szynaka, koordynator wolontariatu opiekuńczego w Hospicjum im. Księdza Dutkiewicza w Gdańsku.

– Dla bardzo młodych ludzi mamy wolontariat akcyjny, czyli różne kwesty czy kiermasze – dodaje Iwona Miller, koordynator wolontariatu w Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa w Warszawie. 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": o 100-leciu powstania Dzieła Lasek, które otacza wszechstronną edukacją i opieką kolejne pokolenia niewidomych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Barbara Szynaka (koordynator wolontariatu opiekuńczego w Hospicjum im. Księdza Dutkiewicza w Gdańsku), Iwona Miller (koordynator wolontariatu w Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa w Warszawie)
Data emisji: 5.11.2018
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

Wspomnienie Piotra Pawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 00:00
8 października zmarł Piotr Pawłowski, założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla niewidomych i słabowidzących

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 00:00
W audycji o wyjątkowych projektach fundacji "Szansa dla Niewidomych" i o tym, w jaki sposób pomaga i doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność dokucza nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 00:00
W audycji porozmawialiśmy o akcji Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Jej celem jest pomoc osobom starszym i samotnym, których nikt już nie odwiedza. 
rozwiń zwiń