Jak działa Klubokawiarnia Cafe PoWoli?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 00:00
To miejsce powstało z marzeń osób niepełnosprawnych i społeczniczek o stworzeniu przestrzeni dostępnej, otwartej i przyjaznej dla mieszkańców jednej z warszawskich dzielnic – Woli. Ale nie tylko. 
Audio
  • Niezwykły projekt społęczny na warszawskiej Woli (Czas niezwykły/Trójka)
Cafe PoWoli
Cafe PoWoliFoto: Spółdzielnia Socjalna WOLA

Gościem audycji była Anna Thieme, prezeska Zarządu Spółdzielni Socjalnej Wola – doradczyni zawodowa, trenerka, edukatorka praw człowieka, miłośniczka dzielnicy Wola, wegetarianizmu, społecznych murali oraz fotografii społecznie zaangażowanej. 

W studiu Trójki pojawiła się również Beata Świniarska – specjalistka ds. grup samopomocowych, zaangażowana od wielu lat w proces aktywizacji osób niepełnosprawnych, specjalistka ds. rekrutacji i organizacji szkoleń Spółdzielni Socjalnej WOLA. 

Rozmawialiśmy również z Jarosławem Gutowskim z wykształcenia ekonomistą, który aktualnie jest baristą i pracownikiem Spółdzielni Socjalnej WOLA.


Wnętrze Cafe PoWoli Wnętrze Cafe PoWoli

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" opowiadaliśmy o Systemie Obsługi Wsparcia – nowoczesnej platformie, za pomocą której osoby niepełnosprawne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON, będących w gestii Jednostek Samorządu Terytorialnego, po raz pierwszy bez wychodzenia z domu


Cafe PoWoli Cafe PoWoli

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 12.11.2018
Godzina emisji: 23.07

ek

Czytaj także

Pomoc dla niewidomych i słabowidzących

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 00:00
W audycji o wyjątkowych projektach fundacji "Szansa dla Niewidomych" i o tym, w jaki sposób pomaga i doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność dokucza nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 00:00
W audycji porozmawialiśmy o akcji Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Jej celem jest pomoc osobom starszym i samotnym, których nikt już nie odwiedza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat hospicyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 00:00
Wolontariat wyjątkowy, momentami niezwykle trudny, ale też będący źródłem wielu pozytywnych emocji, wzruszeń, radości i ogromnej satysfakcji.
rozwiń zwiń