Wolność liczy się w każdym wieku. 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 00:05
"Wolność liczy się w każdym wieku" – pod takim hasłem trwa kampania społeczno-edukacyjna, promująca obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Audio
  • 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego (Czas niezwykły/Trójka)
Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu (27.12.1938)
Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu (27.12.1938)Foto: NAC

Taczak 663.jpg
Stanisław Taczak – pierwszy dowódca powstania wielkopolskiego

Dokładnie 27 grudnia odbędą się obchody tej rocznicy. Co przygotowali organizatorzy i jak przebiega kampania promująca to wydarzenie?

– Poprzez osoby rozpoznawalne chcieliśmy przybliżyć datę 27 grudnia i Powstanie Wielkopolskie wszystkim Polakom. W Wielkopolsce jest to jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku. Natomiast w pozostałej części kraju ten dzień jest mało rozpoznawalny, a chcieliśmy, aby każdy Polak znał tę datę i był dumny z tych wydarzeń – zaznacza Emilia Klepacka, koordynator kampanii "Wolność liczy się w każdym wieku".

– Od prawie 10 lat mieszkam w Warszawie, ale to dla mnie wspaniała możliwość, aby wrócić do korzeni. Chociaż historia związana z Powstaniem Wielkopolskim była zawsze wokół mnie, to jednak opowieść o pradziadku wróciła wraz z tą kampanią – dodaje Artur Filipowicz, youtuber z kanału "Topowa dycha". 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o kampanii "Zrozumieć starość". 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Emilia Klepacka (koordynator kampanii "Wolność liczy się w każdym wieku"), Artur Filipowicz (youtuber, prawnuk uczestnika Powstania Wielkopolskiego)
Data emisji: 19.11.2018
Godzina emisji: 23.09

kw/mk

Czytaj także

Samotność dokucza nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 00:00
W audycji porozmawialiśmy o akcji Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Jej celem jest pomoc osobom starszym i samotnym, których nikt już nie odwiedza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat hospicyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 00:00
Wolontariat wyjątkowy, momentami niezwykle trudny, ale też będący źródłem wielu pozytywnych emocji, wzruszeń, radości i ogromnej satysfakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak działa Klubokawiarnia Cafe PoWoli?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 00:00
To miejsce powstało z marzeń osób niepełnosprawnych i społeczniczek o stworzeniu przestrzeni dostępnej, otwartej i przyjaznej dla mieszkańców jednej z warszawskich dzielnic – Woli. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń