X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wolność liczy się w każdym wieku. 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 00:05
"Wolność liczy się w każdym wieku" – pod takim hasłem trwa kampania społeczno-edukacyjna, promująca obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Audio
  • 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego (Czas niezwykły/Trójka)
Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu (27.12.1938)
Obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu (27.12.1938)Foto: NAC

Taczak 663.jpg
Stanisław Taczak – pierwszy dowódca powstania wielkopolskiego

Dokładnie 27 grudnia odbędą się obchody tej rocznicy. Co przygotowali organizatorzy i jak przebiega kampania promująca to wydarzenie?

– Poprzez osoby rozpoznawalne chcieliśmy przybliżyć datę 27 grudnia i Powstanie Wielkopolskie wszystkim Polakom. W Wielkopolsce jest to jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku. Natomiast w pozostałej części kraju ten dzień jest mało rozpoznawalny, a chcieliśmy, aby każdy Polak znał tę datę i był dumny z tych wydarzeń – zaznacza Emilia Klepacka, koordynator kampanii "Wolność liczy się w każdym wieku".

– Od prawie 10 lat mieszkam w Warszawie, ale to dla mnie wspaniała możliwość, aby wrócić do korzeni. Chociaż historia związana z Powstaniem Wielkopolskim była zawsze wokół mnie, to jednak opowieść o pradziadku wróciła wraz z tą kampanią – dodaje Artur Filipowicz, youtuber z kanału "Topowa dycha". 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówiliśmy również o kampanii "Zrozumieć starość". 

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Emilia Klepacka (koordynator kampanii "Wolność liczy się w każdym wieku"), Artur Filipowicz (youtuber, prawnuk uczestnika Powstania Wielkopolskiego)
Data emisji: 19.11.2018
Godzina emisji: 23.09

kw/mk

Czytaj także

Samotność dokucza nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 00:00
W audycji porozmawialiśmy o akcji Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Jej celem jest pomoc osobom starszym i samotnym, których nikt już nie odwiedza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat hospicyjny w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 00:00
Wolontariat wyjątkowy, momentami niezwykle trudny, ale też będący źródłem wielu pozytywnych emocji, wzruszeń, radości i ogromnej satysfakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak działa Klubokawiarnia Cafe PoWoli?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 00:00
To miejsce powstało z marzeń osób niepełnosprawnych i społeczniczek o stworzeniu przestrzeni dostępnej, otwartej i przyjaznej dla mieszkańców jednej z warszawskich dzielnic – Woli. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń