X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 00:00
Anna Książek podróżuje po świecie w poszukiwaniu ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze, tworzą rzeczy, przedsięwzięcia społeczne, które wprowadzają zupełnie nową jakość życia do ich często niewielkich społeczności.
Audio
  • Anna Książek gościem Elżbiety Korczyńskiej (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Riccardo Piccinini/Shutterstock

Razem z Włochem Andreą Puccim, który jej towarzyszy, pomagają samotnym i wykluczonym, prowadzą portal Exchange The World (w języku polskim, angielskim i włoskim), który pokazuje tych absolutnie niezwykłych ludzi, działających na rzecz innych i ich ciekawe projekty społeczne. Ich podróż opiera się na wymianie: opowiadanie historii i inne umiejętności np. nauka języka angielskiego w zamian za miejsce do spania i jedzenie. Cały projekt jest realizowany we współpracy z organizacjami pozarządowymi takimi jak np. Ashoka.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" tym razem książka Anny Kulki-Doleckiej "Wyjrzeć przez okno", wydana przez Fundację Hospicyjną. Anna Kulka-Dolecka z zawodu jest psychologiem, prywatnie mamą dwóch synów, w tym Pawła będącego pod opieką Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, prowadzonego przez Fundację Hospicyjną. Jej książka to zapis codzienności opiekuna rodzinnego przewlekle chorego dziecka. Książka wyjątkowa, pełna pozytywnej energii, podpowiadająca jak radzić sobie w takiej niezwykle trudnej sytuacji i jak szukać pomocy. Ale też zachęcająca do tego, aby rozejrzeć się dookoła, czy w sąsiedztwie lub wśród znajomych nie ma takich opiekunów, których możemy wesprzeć. Czasami można bardzo pomóc nawet robiąc niewiele. Książka jest elementem XV ogólnopolskiej kampanii Fundacji Hospicyjnej, przebiegającej pod hasłem "Opiekun rodzinny nie musi być sam".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 7.01.2019
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

Wolność liczy się w każdym wieku. 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 00:05
"Wolność liczy się w każdym wieku" – pod takim hasłem trwa kampania społeczno-edukacyjna, promująca obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Dziecięca Fantazja i jej akcje

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 00:00
W ciągu 15. lat swojej działalności Fundacja spełniła już ponad 6000 najskrytszych marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomagać zwierzętom w czasie zimy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 00:00
Zima to ciężki czas również dla zwierząt. W tym wydaniu "Czasu niezwykłego" rozmawialiśmy o działalności organizacji, które pomagają zwierzętom w okresie jesienno-zimowym.
rozwiń zwiń