X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Działania UNICEF na rzecz dzieci żyjących na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 00:00
W 2019 roku obchodzimy 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Mimo to, liczba krajów uwikłanych w konflikt wewnętrzny lub międzynarodowy jest obecnie najwyższa od trzech dekad.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: preedee anantuntikul/Shutterstock.com

Dzieci żyjące na obszarach konfliktów są najbardziej narażone na łamanie ich praw. Ataki na dzieci muszą się skończyć, mówi Manuel Fontaine.

UNICEF apeluje do wszystkich stron konfliktów o przestrzeganie prawa międzynarodowego i natychmiastowe zakończenie przemocy wobec dzieci oraz ataków na infrastrukturę cywilną, w tym na szkoły, szpitale czy wodociągi. UNICEF apeluje też do państw, które mają wpływ na strony konfliktu o wykorzystanie swojego autorytetu dla dobra i ochrony dzieci.

UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi niesie pomoc medyczną, żywnościową czy edukacyjną we wszystkich krajach ogarniętych konfliktami. Przykładowo, w październiku UNICEF pomógł w uwolnieniu 833 dzieci-żołnierzy z grup zbrojnych w Nigerii. Przez ostatnie 5 lat konfliktu w Sudanie Południowym organizacja połączyła z rodzinami niemal 6000 dzieci. W Bangladeszu UNICEF niesie m.in. pomoc psychologiczną, a w Iraku – wsparcie dla kobiet i dzieci, które padły ofiarą przemocy.

Moimi gośćmi są: Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska oraz Pani Ewa Falkowska, Dyrektor ds. Advocacy UNICEF Polska. W audycji także rozmowa z Robertem Korzeniowskim, Ambasadorem Dobrej Woli – UNICEF

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": pomoc dla dzieci w Syrii. Przedstawiamy rozmowę z Agnieszką Nosowską, koordynatorem projektów fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej w Libanie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 21.01.2019
Godzina emisji: 23.07

ml

Czytaj także

Szkoły z mocą zmieniania świata

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 00:00
O projekcie Ashoki, międzynarodowej organizacji pozarządowej, która znajduje i wspiera innowatorów społecznych, będziemy mówić w najbliższym wydaniu "Czasu niezwykłego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Dziecięca Fantazja i jej akcje

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 00:00
W ciągu 15. lat swojej działalności Fundacja spełniła już ponad 6000 najskrytszych marzeń nieuleczalnie chorych dzieci.
rozwiń zwiń