Wyzwania Integracji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 00:00
W audycji mówiliśmy o działaniach Integracji, które likwidują bariery społeczne, architektoniczne i cyfrowe. Inicjatywę tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/27707

piotr pawlowski 1200 PAP.jpg
Wspomnienie Piotra Pawłowskiego

Po śmierci, w ubiegłym roku, twórcy i wieloletniego prezesa tej organizacji Piotra Pawłowskiego Integracja kontynuuje jego dzieło. O działaniach opowiedzieli nasi goście: Ewa Pawłowska (prezes Integracji), Łukasz Bednarski (wieloletni doradca w Centrum Integracja i szkoleniowiec), Kamil Kowalski (ekspert od dostępności i szef usług eksperckich Integracji). 

Cykl "Na wyciągniecie ręki" poświęcony był projektowi PSOlife. To inicjatywa edukacyjna wspierająca chorych na łuszczycę. Wezmą w niej udział znakomici eksperci różnych dziedzin medycyny. Forma internetowego seminarium umożliwia zdobycie wiedzy osobom nawet z małych miejscowości, które nie mają możliwości dotarcia na szkolenia w odległych miejscach. Umożliwia również zadawanie pytań prelegentowi i uzyskanie odpowiedzi podczas transmisji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 18.02.2019
Godzina emisji: 23.07

Czytaj także

Ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 00:00
Anna Książek podróżuje po świecie w poszukiwaniu ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze, tworzą rzeczy, przedsięwzięcia społeczne, które wprowadzają zupełnie nową jakość życia do ich często niewielkich społeczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania UNICEF na rzecz dzieci żyjących na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 00:00
W 2019 roku obchodzimy 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Mimo to, liczba krajów uwikłanych w konflikt wewnętrzny lub międzynarodowy jest obecnie najwyższa od trzech dekad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ułatwić obcowanie ze sztuką osobom niepełnosprawnym?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 00:00
W audycji rozmawialiśmy o projekcie "iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich". 
rozwiń zwiń