Wyjątkowy projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 00:00
Fundacja właśnie obchodzi 15. urodziny. Jej projekty i działania budzą zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej najnowszym ogólnopolskim projektem jest osada Janaszkowo.
Audio
  • Jak funkcjonuje Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej"? (Czas niezwykły/Trójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Prazis Images

"Akademia życia i samodzielności", "Rozwiń skrzydła", "Aktywna rehabilitacja" – to tylko niektóre z działań fundacji, do których teraz dołącza projekt Janaszkowo.

Osada powstaje w pięknym parku (2ha) nad jeziorem Mikorzyńskim (koło Konina). To miejsce, gdzie będzie działała między innymi kolejna "Akademia życia" i "Port dla rodziców",
opiekujących się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, gdzie w razie konieczności będą mogli na jakiś czas zostawić swoich podopiecznych pod fachową opieką. Będą tam też integracyjne warsztaty i kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami.

O inicjatywie opowiedzieli w audycji: Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes zarządu Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" i Olga Janaszek-Serafin z tej samej fundacji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym również: w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o ważnej kampanii społecznej "Nie daj zatruć się czadem, św. Florian da ci znak", w którą zaangażowała się Krajowa Izba Kominiarzy.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Zuzanna Janaszek-Maciaszek (prezes zarządu Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej"), Olga Janaszek-Serafin (z tej samej fundacji)
Data emisji: 18.03.2019 
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

Na pomoc dzieciom ze stwardnieniem rozsianym

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:21
Joanna Boryga organizuje wspólnie z grupą znajomych i Fundacją Ulica, spotkania edukacyjno-motywacyjne dla chorych na stwardnienie rozsiane. Pokazuje na własnym przykładzie, że diagnoza to nie wyrok, że z SM można nie tylko normalnie żyć, ale też realizować swoje marzenia i pasje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 00:00
Anna Książek podróżuje po świecie w poszukiwaniu ludzi, którzy zmieniają świat na lepsze, tworzą rzeczy, przedsięwzięcia społeczne, które wprowadzają zupełnie nową jakość życia do ich często niewielkich społeczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla chorych na mukowiscydozę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 00:00
3 marca zakończył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Hasło tej kampanii społecznej "Nie widać prawda" miało zwrócić uwagę na chorobę, która nie daje zewnętrznych objawów, natomiast rujnuje życie chorego w każdym wymiarze: fizycznym, psychicznym i rodzinnym.
rozwiń zwiń