#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
Audio
  • Czym jest akcja #Rakstar? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Noyna/Shutterstock.com

Uśmiech, radość i szczęście  pomimo nowotworu – to główny cel, który postawił sobie pomysłodawca całego przedsięwzięcia – podróżnik i reportażysta Tomasz Michniewicz. To właśnie on jako pierwszy pomógł spełnić marzenie Anety, wysyłając ją wspólnie z mężem w ekscytującą podróż do Malezji i Singapuru.

– To miała być jednorazowa akcja. Po prostu stwierdziłem, że oddam swoje bilety lotnicze komuś innemu, zorganizuję tę podróż od A do Z i pokryję jej wszystkie koszty. Był to odruch serca. Gdy informacja o tym pomyśle przetoczyła się przez różne kręgi, zaczęli do mnie dzwonić różni znajomi, którzy też chcieli pomóc innym i wprowadzić ich do swojego świata – wspomina Tomasz Michniewicz. W jaki sposób pomagają m.in. Borys Szyc, Olga Bończyk czy Joanna Moro?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym również: w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o Macieju Podymie, który dołączył do Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych Ashoki Fellows. Maciej walczy o środowisko i bioróżnorodność, ale także w wyjątkowy sposób przemienia miejskie przestrzenie.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Gość: Tomasz Michniewicz (pomysłodawca akcji #Rakstar)
Data emisji: 1.04.2019 
Godzina emisji: 23.07

kw/ml

Czytaj także

Jak ułatwić obcowanie ze sztuką osobom niepełnosprawnym?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 00:00
W audycji rozmawialiśmy o projekcie "iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania Integracji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 00:00
W audycji mówiliśmy o działaniach Integracji, które likwidują bariery społeczne, architektoniczne i cyfrowe. Inicjatywę tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla chorych na mukowiscydozę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 00:00
3 marca zakończył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Hasło tej kampanii społecznej "Nie widać prawda" miało zwrócić uwagę na chorobę, która nie daje zewnętrznych objawów, natomiast rujnuje życie chorego w każdym wymiarze: fizycznym, psychicznym i rodzinnym.
rozwiń zwiń