Na ratunek królikom

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 00:00
– Króliki nie lubią być brane na ręce, nie lubią być dotykane. Te zwierzęta trzeba oswoić, a to wymaga czasu i pracy ze strony właściciela – zwraca uwagę Natalia Strokowska, lekarz weterynarii. Niestety wielokrotnie skuszeni słodkim wyglądem króliczków, ofiarowujemy je dzieciom w okresie świat wielkanocnych.
Audio
  • Niezwykły pomysł na ratowanie królików (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Regien Paassen

Jak zwraca uwagę gość "Czasu niezwykłego", małe dzieci nie powinny samodzielnie zajmować się królikami. – W naturalnym środowisku te zwierzęta często są ofiarami drapieżników, dlatego są bardzo płochliwe. Wystraszone uciekają, a jeśli nie mogą uciec, gryzą bardzo boleśnie – ostrzega.

królik 1200.jpg
Pożywienie, lokum - jak właściwie opiekować się królikiem?

Konsekwencją nieprzemyślanego zakupu jest często porzucenie królika. Bezdomność tych małych stworzeń jest powszechna, ale wciąż bagatelizowana. W odpowiedzi na rosnący problem powstało Stowarzyszenie Pomocy Królikom. Bunny Project to inicjatywa zwiększająca świadomość bezdomności królików. Do tego wyjątkowego projektu fotograficznego jego pomysłodawczyni Natalia Strokowska, lekarz weterynarii i była modelka, zaprosiła wyjątkowych artystów, w tym fotografa Radka Świątkowskiego, a także polskich projektantów. W świecie powierzchownej, obrazkowej rzeczywistości chcą ukazać inną stronę branży fashion. 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – innowacje społeczne, pomagające  osobom, którym trudno samodzielnie funkcjonować ze względu na wiek lub stan zdrowia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Natalia Strokowska (pomysłodawczyni bunnyproject.pl, lekarz weterynarii, kierownik przychodni weterynaryjnej w Warszawie, była modelka), Magdalena Supińska (Stowarzyszenie Pomocy Królikom, lekarz weterynarii)
Data emisji: 15.04.2019 
Godzina emisji: 23.07

ml/gs

Czytaj także

Pomoc dla chorych na mukowiscydozę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 00:00
3 marca zakończył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Hasło tej kampanii społecznej "Nie widać prawda" miało zwrócić uwagę na chorobę, która nie daje zewnętrznych objawów, natomiast rujnuje życie chorego w każdym wymiarze: fizycznym, psychicznym i rodzinnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń