X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na ratunek królikom

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 00:00
– Króliki nie lubią być brane na ręce, nie lubią być dotykane. Te zwierzęta trzeba oswoić, a to wymaga czasu i pracy ze strony właściciela – zwraca uwagę Natalia Strokowska, lekarz weterynarii. Niestety wielokrotnie skuszeni słodkim wyglądem króliczków, ofiarowujemy je dzieciom w okresie świat wielkanocnych.
Audio
  • Niezwykły pomysł na ratowanie królików (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Regien Paassen

Jak zwraca uwagę gość "Czasu niezwykłego", małe dzieci nie powinny samodzielnie zajmować się królikami. – W naturalnym środowisku te zwierzęta często są ofiarami drapieżników, dlatego są bardzo płochliwe. Wystraszone uciekają, a jeśli nie mogą uciec, gryzą bardzo boleśnie – ostrzega.

królik 1200.jpg
Pożywienie, lokum - jak właściwie opiekować się królikiem?

Konsekwencją nieprzemyślanego zakupu jest często porzucenie królika. Bezdomność tych małych stworzeń jest powszechna, ale wciąż bagatelizowana. W odpowiedzi na rosnący problem powstało Stowarzyszenie Pomocy Królikom. Bunny Project to inicjatywa zwiększająca świadomość bezdomności królików. Do tego wyjątkowego projektu fotograficznego jego pomysłodawczyni Natalia Strokowska, lekarz weterynarii i była modelka, zaprosiła wyjątkowych artystów, w tym fotografa Radka Świątkowskiego, a także polskich projektantów. W świecie powierzchownej, obrazkowej rzeczywistości chcą ukazać inną stronę branży fashion. 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – innowacje społeczne, pomagające  osobom, którym trudno samodzielnie funkcjonować ze względu na wiek lub stan zdrowia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Natalia Strokowska (pomysłodawczyni bunnyproject.pl, lekarz weterynarii, kierownik przychodni weterynaryjnej w Warszawie, była modelka), Magdalena Supińska (Stowarzyszenie Pomocy Królikom, lekarz weterynarii)
Data emisji: 15.04.2019 
Godzina emisji: 23.07

ml/gs

Czytaj także

Pomoc dla chorych na mukowiscydozę

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 00:00
3 marca zakończył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy. Hasło tej kampanii społecznej "Nie widać prawda" miało zwrócić uwagę na chorobę, która nie daje zewnętrznych objawów, natomiast rujnuje życie chorego w każdym wymiarze: fizycznym, psychicznym i rodzinnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń