X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zrozumieć starość

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 00:00
W ramach kampanii "Zrozumieć starość" opublikowany został "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Na czym polega jego wyjątkowość?
Audio
  • Zrozumieć i pomagać seniorom (Czas niezwykły/Trójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Ruslan Guzov/shutterstock.com

Był specjalny kombinezon, po włożeniu którego młodzi ludzie mogli poczuć się jak seniorzy. Kombinezon testowali też nasi koledzy, np. Marcin Łukawski.

Teraz pojawił się pierwszy w Polsce "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Książka dedykowana jest osobom zainteresowanym tematem właściwej opieki i wsparcia seniorów w codziennym życiu. Publikacja jest bezpłatna. W ramach kampanii prowadzona jest też specjalna strona www.zrozumiecstarosc.pl, zawierająca m.in. informacje przydatne osobom starszym i ich opiekunom.

– Ta kampania jest tak naprawdę adresowana do nas wszystkich. Jej celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa na potrzeby i problemy najstarszych osób. Nie ma konkretnej grupy, jest ona adresowana zarówno do osób młodych, jak i do tych, którzy na co dzień pracują z seniorami. Osoby starsze otaczają nas wszystkich. Każdy ma w mniejszym lub większym stopniu kontakt z seniorami i każdy z nas seniorem kiedyś będzie – mówi Joanna Mazurkiewicz z Fundacji Zaczyn.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówimy o kampanii społecznej na rzecz osób z epilepsją. Rozmawiamy z Alicją Anną Sztygowską, autorką fanpage'a "Co te padaki robią?" o grupie, którą prowadzi i o dążeniu do zmian stereotypów o epilepsji oraz osobach, które na nią zachorowały. Kampanię prowadzi Fundacja Neuropozytywni.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Joanna Mazurkiewicz (Fundacja Zaczyn), Maria Salamonowska (opiekunka seniorów), Alicja Anna Sztygowska (autorka fanpage'a "Co te padaki robią?")
Data emisji: 13.05.2019 
Godzina emisji: 23.07

ml/mk

Czytaj także

Wyjątkowy projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 00:00
Fundacja właśnie obchodzi 15. urodziny. Jej projekty i działania budzą zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej najnowszym ogólnopolskim projektem jest osada Janaszkowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń