Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 00:00
Od 15 lat wspiera pracodawców w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, a osobom niepełnosprawnym pomaga odnaleźć się na otwartym rynku pracy.
Audio
  • Agencja Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja" i jej praca (Czas niezwykły/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Firma V

Aż 85 proc. pracodawców wskazuje na problem z rekrutacją pracowników jako jedną z głównych barier rozwoju firm ("Raport badania nastrojów pracodawców", Konfederacja Lewiatan, Warszawa 2018). Tymczasem w Polsce ponad 1,2 mln osób z różnymi niepełnosprawnościami w wieku aktywności zawodowej nie pracuje. Część z nich mogłaby zasilić rynek pracy.  

W cyklu "Na wyciągniecie ręki" – "Widzialność", czyli hasło tegorocznego Światowego Dnia SM.

Celem Światowego Dnia SM jest podnoszenie świadomości o stwardnieniu rozsianym, walka ze stereotypami dotyczącymi choroby i wsparcie osób z SM. Tegoroczne hasło to "Widzialność" – jego organizatorzy chcą , aby niewidzialne objawy SM i ich wpływ na jakość życia stały się dostrzegane i rozumiane.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Agata Gawska (ekspertka ds. rynku pracy), Dariusz Gosk (dyrektor Pionu Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"), Przemysław Żydok (prezes zarządu Fundacji "Aktywizacja"), Tomasz Połeć (Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego)
Data emisji: 13.05.2019 
Godzina emisji: 23.07

ml/gs

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 00:00
Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.
rozwiń zwiń