X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
Audio
  • Sporty ekstremalne dla niepełnosprawnych, czyli Avalon Extreme (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie z wystawy EXTRAsprawni
Zdjęcie z wystawy "EXTRAsprawni"Foto: Avalon Extreme/mat. prasowe

Inicjatywa ma na celu promocję sportów ekstremalnych wśród osób z niepełnosprawnością, a co za tym idzie, łamanie stereotypów i angażowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania aktywności fizycznej. Jej twórcami są Tomasz Biduś – członek Kadry Narodowej rugby na wózkach oraz fotograf Wojciech Artyniew, który uwiecznił sportowe zmagania członków projektu.

– Od zawsze zajmuje się fotografią sportową. Język sportu jest tak samo uniwersalny dla piłki nożnej, lekkoatletyki czy rugby na wózkach. Czasem ciężko jest wyrazić pewne emocje słowami, a emocje wyrażane przez sport są uniwersalne. Mam nadzieję, że to, co się dzieje na boisku, jest dobrze widoczne na moich zdjęciach - tak Artyniew opisuje swoje wrażenia ze spotkania z niepełnosprawnymi sportowcami.

Jak doszło do tej niezwykłej współpracy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówimy także o ambasadorach projektu Avalon Extreme. Jeden z nich – Szymon Klimza, w rozmowie z Kubą Witkowskim, opowiada o życiu po wypadku i mało znanych dyscyplinach sportowych, które mogą uprawiać niepełnosprawni.

Ponadto, w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – II Forum Wizja Rozwoju, podczas którego będzie mowa o CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), które odbędzie się w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24-25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Autor materiału dodatkowego: Kuba Witkowski
Goście: Tomasz Biduś (koordynator Avalon Extreme, członek Kadry Narodowej, uczestnik Mistrzostw Europy i Świata w rugby na wózkach, mistrz Polski w rugby na wózkach, trener drużyny Avalon Extreme Rugby i instruktor sportu osób niepełnosprawnych), Wojciech Artyniew (fotograf Avalon Extreme)
Data emisji: 10.06.2019 
Godzina emisji: 23.07

kr/ml

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek królikom

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 00:00
– Króliki nie lubią być brane na ręce, nie lubią być dotykane. Te zwierzęta trzeba oswoić, a to wymaga czasu i pracy ze strony właściciela – zwraca uwagę Natalia Strokowska, lekarz weterynarii. Niestety wielokrotnie skuszeni słodkim wyglądem króliczków, ofiarowujemy je dzieciom w okresie świat wielkanocnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrozumieć starość

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 00:00
W ramach kampanii "Zrozumieć starość" opublikowany został "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Na czym polega jego wyjątkowość?
rozwiń zwiń