Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
Audio
  • Sporty ekstremalne dla niepełnosprawnych, czyli Avalon Extreme (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie z wystawy EXTRAsprawni
Zdjęcie z wystawy "EXTRAsprawni"Foto: Avalon Extreme/mat. prasowe

Inicjatywa ma na celu promocję sportów ekstremalnych wśród osób z niepełnosprawnością, a co za tym idzie, łamanie stereotypów i angażowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania aktywności fizycznej. Jej twórcami są Tomasz Biduś – członek Kadry Narodowej rugby na wózkach oraz fotograf Wojciech Artyniew, który uwiecznił sportowe zmagania członków projektu.

– Od zawsze zajmuje się fotografią sportową. Język sportu jest tak samo uniwersalny dla piłki nożnej, lekkoatletyki czy rugby na wózkach. Czasem ciężko jest wyrazić pewne emocje słowami, a emocje wyrażane przez sport są uniwersalne. Mam nadzieję, że to, co się dzieje na boisku, jest dobrze widoczne na moich zdjęciach - tak Artyniew opisuje swoje wrażenia ze spotkania z niepełnosprawnymi sportowcami.

Jak doszło do tej niezwykłej współpracy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówimy także o ambasadorach projektu Avalon Extreme. Jeden z nich – Szymon Klimza, w rozmowie z Kubą Witkowskim, opowiada o życiu po wypadku i mało znanych dyscyplinach sportowych, które mogą uprawiać niepełnosprawni.

Ponadto, w cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – II Forum Wizja Rozwoju, podczas którego będzie mowa o CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), które odbędzie się w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej w dniach 24-25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Autor materiału dodatkowego: Kuba Witkowski
Goście: Tomasz Biduś (koordynator Avalon Extreme, członek Kadry Narodowej, uczestnik Mistrzostw Europy i Świata w rugby na wózkach, mistrz Polski w rugby na wózkach, trener drużyny Avalon Extreme Rugby i instruktor sportu osób niepełnosprawnych), Wojciech Artyniew (fotograf Avalon Extreme)
Data emisji: 10.06.2019 
Godzina emisji: 23.07

kr/ml

Czytaj także

#Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 00:00
Tematem dzisiejszej audycji była akcja, której celem jest spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak'n'Roll. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek królikom

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 00:00
– Króliki nie lubią być brane na ręce, nie lubią być dotykane. Te zwierzęta trzeba oswoić, a to wymaga czasu i pracy ze strony właściciela – zwraca uwagę Natalia Strokowska, lekarz weterynarii. Niestety wielokrotnie skuszeni słodkim wyglądem króliczków, ofiarowujemy je dzieciom w okresie świat wielkanocnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrozumieć starość

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 00:00
W ramach kampanii "Zrozumieć starość" opublikowany został "Poradnik dla rodzin i opiekunów seniorów". Na czym polega jego wyjątkowość?
rozwiń zwiń